.... mitä tuumatte Virtailaiset??? onko OMG vai OK??????????
Vastaukset 9
- kgyjy
eihän sillä pääse verolistoilekaan että omg
- TutkiOmaSaldo
KikkelisKokkelis, se on Vesan tili ja sulla on sun omas. Ei pidä karehtiman muita. OK
- pandapysäkki
Vesku palkittu osaamisesta? ? ?
Väkiluku laskee, rakennustyöiden budjetit ylitetty joka kohteessa, uusi valmis Vihriäläkoti seisoo tyhjänä ilman kalusteita ja henkilökuntaa, Valtuustoaloitteiden käsittely kestää vuodesta-viiteen vuoteen valmistelemattomuuden vuoksi. Ei tunnista ongelmaa henkilökunnan pahoinvoinnissa.
Ei maksa veroja Virroille- - Allinalways
Ähtärin kriisikunnassa 8350 kaupunginjohtajalle. Ähtärissä on kaiken lisäksi 1000 asukasta vähemmän. Sanoisin, että Virtain kaupunginjohtaja on suorastaan palkkakuopassa esim Ähtäriin verrattuna.
- ifis
Sehän on aivan liian vähän ,kaffirahoja......
- potkuupersuuksille
Ja maksaa veronsa muualle...käsittämätöntä
- Utealis
Mihkä maksaa?
- BearNellinen
"Nykyisellä " tiedolla Keski-Suomeen. Hieman naiivia veronmaksua! Kyllä kansa tietää nk. Väyrynen sanoo :O
- iloinen_veronmaksaja
Ja nyt muihin kaupungin johtoryhmän jäseniin iski kateus ja tuli mieleen Mulle kans!
http://julkaisu.virrat.fi/dynastia/kokous/20172090-6.PDF
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518