Älkää ruvetko miksikään plan-kummiksi, osallistuko unicef keräykseen tai mihin muuhunkaan, jossa rahaa ohjataan pois suomesta köyhiin maihin.
On parempi että köyhät kuolevat afrikassa nälkäänsä, kuin että keinotekoisesti kasvatamme heidän populaatiotaan liikaa tässä ylikansoittuneessa maailmassa.
Niitämme jo nyt sitä satoa siitä virheestä kun rahaa on vuosikymmeniä syydetty afrikkaan. Opetamme heille siellä että euroopassa kaikki on rikkaampaa ja paremmin. Ja he muuttavat tänne vieden meidän hyvinvointimme.
Maailmassa onjo 7 miljardia ihmistiä ja siinä onjo puolet liikaa, ottaen huomioon sen mikä on maapallon kantokyky.
Euroopassa ihmiset eivät lisäänny niin kovaa tahtia kuin kehitysmaissa, älkää missään tapauksessa tukeko kehitysmaalaisten elinolosuhteita. Antaa heidän kuolla.
Älkää syytäkö rahaa köyhiinmaihin!
d12312d312d3
0
142
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5011887Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3791576Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H181367- 113972
- 51929
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19916Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15771Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11764Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66763