...itselleni ja sinulle, ettei ole enää tunteita, niin minulla on silti oikeasti ihan hirveä ikävä sinua.
Vaikka kuinka yrittäisin esittää...
Niinsevainon
221116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Täten luovutn roskan (miehen) sinulle.
Riippakivi joka pettää ja haukkuu minua
Samat sanat.
Miksi pitää esittää?
Ootko ap mies vai nainen ja kelle menee tämä ihana tunnustus :)
Olen nainen ja kirjoitan miehelle.
Jos aloituksessa on anteeksipyyntö tai jotain muuta ystävällismielistä niin se on yleensä "naiselta" "miehelle" Jos on negatiivista niin se on mieheltä naiselle.
Neuvo. Monesti auttaa kun kertoo tämmöset asiat suoraan sille kaivatulleen.
Mutta, kaikkihan täällä tekee näin, kaipaa ja antaa toisen mennä eteenpäin.
Kunpa voisinkin laittaa hänelle viestin ja kertoa.
Miksi et voisi? Jos numero löytyy niin ei mikään estä.
Ei ole niin yksinkertaista... :(
Pöhelöni :)
Eiköhän tuo jouva jonkun muun vaivoiksi jos haukku ja pettää.Luulis että on helppo päästää irti jos arvostaa edes himpun itteään.
Ap anna sukunimesi viimeinen kirjain. Jos oisit hän nainen, jota kaipaan.
Se on a-kirjain.
Muita neitosia samassa tilanteessa kuin ap? Laittakaa sukunimen viim kirjain.
Odotat varmaan, että joku vastaa n-kirjaimen. Niitä ei oo kovin monta..
Metsään meni sun nokkela arvaus
Käyttäydyn myös samalla tavalla. Yritän esittää, ettei ole tunteita naista kohtaan, vaikka todellisuudessa olisin tänäänkin halunnut halata häntä. Tilanteessani on tosin monia syitä, miksi en voi tehdä sitä ja on turvallisempaa käyttäytyä kuin ei välittäisi, vaikka se sattuu. Jos tietäisin, että hänelläkin on tunteita, tekisin asioita eri tavalla. Miten voi välittää toisesta näin paljon ilman, että hän tietää siitä mitään?
Omista tunteistaan kannattaa kertoa. Ei ole olemassa syytä miksi ei voisi kertoa tunteistaan.
Voi, sen saman olisin minäkin halunnut aamulla tehdä - halata tuota nallekarhumiestä.
Valitettavasti on montakin syytä, mitkä estävät minua kertomasta. Yritän kyllä näyttää välittämiseni muilla tavoin. Pystytkö itse sitten kertomaan?
Niin mekin esitetään kuinka kvereita ollaan jne. Mutta kaipaan hitosti sitä hauskaa ja huumorontajuista hurmuria joka sai minut nauramaan. Nykyään olen kuin vieteri pelokkaana yrittänyt ymmärtää onko todella tyytynyt siihen mitä sovittiin. Ei enään naurata sen jutut. Vaikka yrittää kyllä kovasti huolettomasti esiintyä hauskana mulle. Kadun että edes yritin kaveruutta. Sain pahan riippakiven joka tuo aina mieleen ne ajat..... Mutta enhän voi tätä sille sanoa koska oli minun ideani. Enkä loukata voi sitä enempää. Toivon todella että on saanut asiansa kuntoon ja löytänyt ne tunteet elämässään mitkä olivat sillä hukassa. Samoin toivon että on onnellinen ja kun on vähentynyt yhteydenpitoon minuun niin uskon että on löytänyt muuta elämälleen. Tiedän nyt että kohteliaasti yritti minua tukea olla kaveri. Mutta se nauru ja vapaus on poissa meidän keskeltä joten toivon että jättää rauhaan pikkuhiljaa. Sitten poistan sen kokonaan elämästäni. Mutta esittämiseksi tämä meni.