Suomi irti EU:sta

Euroskeptikko

Muistakaa, että toiminnallamme on vain yksi päämäärä, Suomen itsenäisyyden palauttamen.

Jos valtiollinen itsenäisyys ja kansansuvereniteettioppi ovat äärimmilleen pingotettua oikeistoradikalismia, porvarillisuutta tai libertarismia, niin sitten olen sitä. Itsenäisyysmyönteisten nimen ja toiminnan pitää olla kestävää, ja meidän tulee nähdä valtiomiesten tavoin kauemmaksi kuin yhden vaalikauden yli.

12

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • julmin-tottuus

      Asiaa kirjoitat, mutta se kannattaisi tehdä jossain asiallisessa keskutelussa. Täältä ei aitoa itsenäisyyshenkeä löydy.

    • ipulianos.stupidos

      IPU:n tavoite on aina ollut liittää Suomi Venäjään. Kysy vaikka jäseneltänne, Johan Bäckmanilta.

      • trollimafiaa

        Tehän nämä tyypit työnsitte IPUn listoille vaaleissa. Onko muisti mennyt?


    • vakava-asia

      Itsenäisyys on asia jonka varaan voimme rakentaa Suomen uudelleen. Ilman sitä kaikki on mennyt mönkään. Kansantalous on meidän asia eikä salaperäisten EU-virkamiesten. EUssa keinottelijat kyykyttävät suomalaisia keinoin jotka eivät siedä julkisuutta. Tähän kyllästyivät lopulta britit jotka pyrkivät nyt luomaan omaa demokratiaa. Me emme tarvitse ystäviksemme kuninkaita,prinssejä emmekä prinsessoja. Emme tyhjäntoimittajia vaan viisaita ihmisiä omasta maastamme.

      • aina-petetään

        Lisäksi pitää olla tietämys maailman asioista jotta meitä ei jymäytetä kansainvälisillä sopimuksilla .Sotavarustelu ja EU esimerkkeinä.


      • samoin
        aina-petetään kirjoitti:

        Lisäksi pitää olla tietämys maailman asioista jotta meitä ei jymäytetä kansainvälisillä sopimuksilla .Sotavarustelu ja EU esimerkkeinä.

        Kansainvälisyys ja turismi on tuhoamassa koko maapallon koska se on kaiken valvonnan ulottumattomissa. Kannattaa keskittyä asioihin rajojemme sisällä koska täällä voimme päättää asioistamme itse. Suomi ei saa olla koko maailman raaka-ainevarasto. Ympäristöä pitää suojella omassa maassa eikä antaa maaperää ulkomaisten yritysten haltuun. EU on vaarantanut luontomme ahneita tukemalla.


      • helevata_ipuli
        samoin kirjoitti:

        Kansainvälisyys ja turismi on tuhoamassa koko maapallon koska se on kaiken valvonnan ulottumattomissa. Kannattaa keskittyä asioihin rajojemme sisällä koska täällä voimme päättää asioistamme itse. Suomi ei saa olla koko maailman raaka-ainevarasto. Ympäristöä pitää suojella omassa maassa eikä antaa maaperää ulkomaisten yritysten haltuun. EU on vaarantanut luontomme ahneita tukemalla.

        " Ympäristöä pitää suojella omassa maassa eikä antaa maaperää ulkomaisten yritysten haltuun. EU on vaarantanut luontomme ahneita tukemalla. "
        Kas kun ne suurimamt rohmut suomedn maaperälle ovat Venäjä, Kiina, ja sitten tulee Kanada ja Norja. Yksikään noista ei ole EU valtio, ja kuitenkin sohit vain lähintä tasa-arvoista kauppa ja yhteistyökumppaniamme EU:ta kohti tuon sinkkiämpäri ja Kommunismiroistot sujuvasti IPU:laisuuttasi kuvastaen. Ei missään ole niin paskaksi revittyä ja sotkittua entistä isänmaatamme kuin itärajan takana, eivätkä he siivoa jälkiään.

        Vankilaan joutaisi moisien vääristelyjen ja vakavien valheiden ja tyhmien sekä tietämättömien tyypillinen IPUkusettaja. Edesvastuuseen ennen kuin kaatuu omaan hapatukseensa ja sinkkimyrkytykseen jota ryssäänuolu on koko eliniän kerryttänyt tuohon rujoon ruumiiseen.


    • Suomi_irti_IPUsta

      Ei ipun rupuporukka halua eurostoliitosta minnekään. Ipun kahvipannupoikien, homostelijoiden ja raoskareiden epämääräinen päämäärä on päästä vain mahdollisimman alhaisille pohjamudille. Kaivakaa syvemmälle, pkeleen pellet!

      Suomi irti IPU:sta

    • Euroskeptikko

      Ipun rupuporukka ei tosin ole kyseisen tehtävän tasalla. Unohtakaa koko juttu. Nämä hönöpäät voivat muuttaa nimensä vaikka Federalistisuuspuolueeksi. Suomen itsenäisyys on tuhoon tuomittu tavote sikäli kuin nämä kylähullut ovat linnunpelättimenä karkottamassa kaiken vakavan antiunionismin.

      Luulin, että vaikka Ipu on kuin ongelmajätteiden kaatopaikka, olisi se voitu siivota ja puhdistaa, minkä jälkeen alustalle oltaisiin voitu kylvää ja rakentaa.

      Ipu on kipu pepussa. Muutava neuvo ystävyytemme päättymisen merkeissä: 1. Vetäkää v* päähänne 2. Haiskaa pahalle 3. Paetkaa vuorille

      • totuuden_puhuja2

        Erinomaista tekstiä jälleen kerran!


    • dfghjmkjut

      Mukava lukea näiden venäjämielisten tappelua keskenään. On ipulaiset, huhtasaarelaiset, väyrysläiset ym.

      • hyvä-dfghjmkjut

        Älä nyt sekoita huhtasaarelaisia näihin kahteen nurisijakuppikuntaan, jotka hädin tuskin saavat vuodessa 5000 korttia kerättyä aina muutaman vuoden henkeä välissä vedettyään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      2018
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      98
      1478
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1187
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1075
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1062
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      903
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      877
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      836
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      822
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      723
    Aihe