Näyttää olevan suunta ylöspäin!
Hyvä kalapa!
8
391
Vastaukset
- Väärä_aihealue_
https://keskustelu.suomi24.fi/urheilu-ja-kuntoilu/jaakiekko/jaakiekon-sm-liiga/kalpa
Keskustele KalPan pelaajista ja otteista jääkiekon SM-liigassa. - Päätyyn_asti
Ilves raateli paskakiekuran Jyväskylästä 5 - 2. Ai, ai, kun huomenna tuo syöksykierre jatkuisi,
KalPa kuittaa pisteet huomenna ja nousee 6 joukkoon. LätkäKene voi syödä jo paskaiset kalsarinsa.- Ojasta_noustaan
Lentävä Kalapan ukko. JyP - KalPa 0 - 5.
Pitäisikö nimetä uudelleen? SaiPa on SAImaan PAllo, KalPa on KALlaveden PAllo tai KALakukon PAllo? Rakkaalla lapsella on monta nimeä.
- Vierämi
Hyvin mänj Jyppi nutulleeen.
- Päätyyn_asti
Tiistaina KalPa - HPK 5 - 2. KalPa nousi jo kuuden sakkiin. Ohi Pekka Virran Lukon joka tipahti sijalle ynnä muut. Joko Raumalla vaihdetaan valmentajaa?
Perjantaina on sitten kahden keltamustan palloseuran kiihkeä kamppailu KalPa - SaiPa. KalPa on sijalla viisi ja SaiPa sijalla kuusi tasapisteissä.
- saisaisaisaipa
Hups. SaiPa tuli ja voitti. Miten se kehtasi, kun KalPa on niin hyvä...
- Hyvin_menee_
KalPasta puolet joukkueesta on maajoukkuetehtävissä tai sairastuvalla. Eilen kokoonpanosta oli poissa Gymer, Texier, Sebok, D´Amigo, jne Eli KalPa antoi aika paljon tasoitusta SaiPalle.
Apuun jouduttiin hälyttämään A-junnuja.
- Anonyymi
kalpasaipa
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682600
- 622562
- 681752
- 241577
- 201500
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91440- 151362
- 381213
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81167- 251086