sinulle, kun rakastuit minuun. Et varmaan ikinä selviä siitä. Nyt sen vasta tajuan, että olet vain hapuillut pimeässä ja tavaillut sanoja, joilla mielesi on yrittänyt kertoa sinulle jotain, et vain tiedä mitä.
Nainen, sen on täytynyt olla hirveä järkytys
Kyllänäinvarmastion
371935
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Eiköhän se ole ihan vice versa! Olen lopettanut erään " suhteen" jo vuonna 2011 lokakuussa, ja se oli katkolla jo sitä ennenkin pari kolme vuotta, koska seurustelin vakavasti ihan irl. Niin tämä SUHDE, siis se lopetettu oli vain netissä. Emme koskaan tavanneet silloin, nyt arvailen että olen tavannut hänet, mutta ihan eri kuviossa, ei seurustelun merkeissä. Eräs ihminen, ihan ok, käyttäytyi aika poikkeavasti erään projektin aikana " kuin olisi ollut asiaa", mutta eipä koskaan kertonut mitään. Pidin häntä tottakai " vieraana" en ollut koskaan nähnyt, ja on vain olettamus että hän olisi se nettituttu, jonka kanssa paljon kirjoiteltiin. Tykästynyt vain silloin joskus, en rakastunut.🤗
Mistä tiedät ketä rakastunut...
Minulla tunteita.....
Mutta keneen..se arvoitus olkoon....
Rakastuminen ei olle helppoa....
Haluaminen helpompaa...mut rakkaus...
On kuin tarpois suossa....♥
Juu :)
OMG! Niinkö?
Juu :D
En minä sinuun rakastunu, kuvittelit vain.
Jälleen vuorossa katkera ja halventava tilitys tälle päivälle. Olet sinä melkoisessa päkätissä sen naisen kanssa.
Sinunlaiseen murjaaniinko kukaan rakastuisi.
Vai että oikein ehta murjaani, ja vielä näillä palstoilla. Semmoisia olekaan täällä nähty kuin tiernapojissa hyviä yrityksiä. Niin ja Othellossa... pidetään peukkuja että Desdemona löytyy ja Häpi End. Nykyään sitä on kyllä kaikenmoista.
meinasi rr palstalla pyydellessään että kärsivällisyys riittäisi, siis sen naisen kärsivällisyys näiden halventavien viestiesi suhteen.
Jotain pannaan kyllä tosi halvalla. Pitäis sen nostaa hintoja kun tuota markkinavakoa kerta on.
Tehnyt päätelmän että hän olisi rakastunut sinuun.
Rakkaus aika halpaa kamaa ja samten tietysti se ihminen.
Kyllä se on järkytys aina kun omat standardit alittava ällötys tulee vastaan. Mieleni ei vieläkään löydä sanoja ilmaista sitä kauhua ja inhoa, jota tunnen ällötyksen läsnäollessa. Sanat yksinkertaisesti pakenevat. En ikinä toivu siitä tosiasiasta, että kaltaisiasi on oikeasti olemassa. Tuollaisten piti olla tarua, ei hirviöitä oikeasti pitänyt olla!
Tuo purkaus on kyllä vähän liioiteltu juuri TÄMÄN viestin kohdalla. Et ilmeisesti ole lukenut muita? Jos ei standardit kohtaa niin pistetään suu suppuun ja rullataan kohteliaasti ohi, vaikka olihan aloitus tietysti röyhkeän omahyväinen, jos sallit että näin korvaan sipisen..
Silleen ne viestit lankeaa vaan, pyytämättä ja yllättäen kuin Käättenmäen faksit. Ei erioikeuksia kellään, posti kulkee kun kuspää polkee.
Niinhän sitä luulis juu, normaalit tekee niin et päästää irti ja KOHTELIAASTI rullaa ohi jos ei standardit kohtaa. Että vittuako vielä se täi tervassa jumittaa???
Tarkennuspyyntö: kumpi on terva ja kumpi täi? Näin sivusta vaan, kun juonessa koetan pysytellä kuin täi tervassa.
Miehet: yleisesti ottaen täysiä syöpäläisiä. Laske siitä.
entten tentten paita.
Ihmettelemästä mitä nämä päivittäiset halventavat viestit hänelle tarkoittavat ja ketä ja mitä ne palvelevat. Mikä näiden tarkoitus on. Jos lienee joskus rakastunutkin niin eiköhän tunteet lie tehneet täyden käännöksen kaiken tämän saastan heiton jälkeen.
Sitä voi miettiä toisen tarkoitusperiä. Aikamoista kyytiä on tullut, niin että vaikka tunteita olisikin, niin eiköhän vähintään järki voita. Minä ainakin pidän peukkuja.
Ai, toi on sen karkotusmetodi kun ei pysty oikeeta "kyytiä" antamaan... so sad, so sad :):):)
Onko joku pyytänyt kyytiin? Jos ei kyyti kelpaa niin ei vika ole välttämättä kummassakaan sen kummoisemmin. Minä en ymmärrä että mikä siinä on monille niin iso asia tajuta että eri laatuiset, enkä nyt tarkoita mitään paremmuutta, ei välttämättä sovi samaan menoon ilman että vähintään toinen kärsii. Minä ainakin olen saanut kärsimyskyydeistä tarpeekseni ja tyylistä viis vaikka sitten konttaan loppumatkan ihan omillani.
Jäänainen vois olla aikas hyväkin minihameessa.,
Ei mitään tunnisteita tässä viestissä niin miten jotkut luulee tietävänsä kenelle tämäkin on tarkoitettu?
Entäpä itsellesi kun huomasit rakastuneesi häneen?
Pienet on henkiset tarpeet, jos omaksi edukseen jauhavalla puppugeneraattorilla pystyy ne täyttämään.
Miksi olisi ollut järkytys. Ei mulla oo mitään ennakko-oletuksia kehen tykästyn enkä minä sille mitään voi miten toinen toimii. Toki ite aattelin, että onpa kimurantti tilanne kaikkiaan, mutta harva asia elämässä ihan sormia napsauttamalla onnistuu. Mutta ap tuntuu olevan iloinen, että jollekulle on ollut kamalaa rakastua häneen.
Varmaan isot rahat kyseessä.
Hälytyskellot soi taukoamatta heti, erehdyin luulemaan niitä kirkonkelloiksi...
Päivänjatkoo.
En yhtään pidä siitä, jos joku saa mussa aikaan suuria tunteita. Eli kyllä, oli järkytys kun tajusin että niin kävi erään miehen kohdalla.
En sanoisi sitä rakastumiseksi. Minusta rakastuminen vaatii joo vähän enemmän kontaktia.
No, ei kyllä hänestä ole mitään pahoja tuntemuksia jäänyt. Komea ja mukava, se riittää. Muiden mielipiteistä en välitä.
Ainoa järkytys oli se hallitsematon tunne...
Ei ei ei ei.... Luin muutaman vastausviestin alusta, enkä pystynyt jatkamaan. Rajua vuodatusta yhteen huumorialoitukseen.
Joo joo joo....toisen tunteilla ei leikitä , etkös vielä ole oppinut? :D Tottahan moni tuollaisen aloituksen ns. Ottaa tosissaan..
Mutta muista ap, rakastuminen ei ole vielä rakkautta. Vielä hyvät tsäänssit päästä kuiville. :D
Narsisti tai ukkomies siellä satuilee