Olen jo iäkäs mies ja haluan pukeutua ns. täti-, tai mummotyylisiin alusasuihin. Ja niissäkin kiinnostaa vanhempi tyyli, eli lahjealushousut ja lämpimät, pehmoiset flanelliyöpaidat. Mutta mistä niitä saa! Onko flanelli yöpaitojen materiaalina tyystin unohdettu. Uskon, etten ole ainoa, jolle kyseiset asut tärkeitä. Voiko joku kertoa vaikka tuollaisten yöpaitojen valmistajan!
Täti- ja mummoasut!
5
398
Vastaukset
- auttavainentätskä
Jos asut Helsingin lähistöllä, Hakaniemen kauppahallin vintillä on sellainen sekatavaraliike.
Sieltä löytyy mummokalsareita ja flanelliyöpaitoja. - venhempiherrahenkilö
Tämä on vahän hassua. Vaimoni, ja monet muutkin, pitävät hienoja, pitsikoristeisia aluhousuja muka näyttääkseen hienommalta ja seksikkäämmältä. Tosiasiassa pitäisi mieluummin sellaisia hyvästä puuvillasta valmistettuja "mummonpöksyjä" mutta ei jostakin syystä kehtaa. Minusta sellaiset olisivat kuitenki seksikkäämpiä kuin ne stringit, jota saa etsiä persraosta.
- 1955mom
Sinä se sanoit! Ei mahdollisimman paljon paljasta ole seksikkäintä kaikkien mielestä. Löytäjän ilo jää kokematta, jos kaikki esillä.
 
 Voi kyllä, kyllä meitä on. Itse aikanani puin äiteepuolen vaatteet päälleni kun olin teini-iässä. Mut juuh kyllä tuo vanha muoti iskee jotenkin.
- 1955mom
Valitettavasti asun kovin kaukana pääkaupungista. Olisiko sellaista kyseisten asujen myyjää/valmistajaa, joka toimittaisi vaatteita myös postin välityksellä!
 
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1285266Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1874971"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste853454Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072986Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242332Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2411757Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.821335- 1041328
 Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.741030Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.1361029