Lainaa Bitcoiniin?

Myöntääkö mikään pankki lainaa Bitcoiniin? Kurssi on suorastaan vallankumouksellinen! http://www.iltalehti.fi/talous/201712022200576604_ta.shtml
5427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pankit eivät ole mitenkään erityisen kiinnostuneita myöntämään lainoja, sillä ne tarvitsevat meidän rahamme paljon tuottavampaan toimintaan.
Mutta koska ne joutuvat lakisääteisesti ylläpitämään edes jonkinlaista luototus-imagoa, saattavat ne pienen lainan sinulle myöntääkin - kunhan et vahingossakaan mainitse mihin rahat oikeasti aiot käyttää.

Äänestä
  • Säästöpankista saa aina Bitkoin-lainan jokainen.
    Kysy vaan Riikosta tai Wegeliusta.
    Myös Nigerialaisrinssin perinnön kotiuttamiseen saat lainan pikaisesti.

    Äänestä

alkaa jo hävettää olla suomaalainen, äijät vaahtoo suu kuolassa , alustoista ja lohkokennoista, pitävät ihan tollona aikuisia ihmisiä , muuteman nousukauden ja 3 taantumaa nähneenä, alkaa jo tajuta mikx näiden Spedejen pitää hypätä ikkunoista ja pahimpien saturnuksen renkailta takaisin maahan, sällit kertoo samaa jankutusta toinen toisilleen kuin intissä joukon pysähtyessä, tämänkin olemattoman kadottua bittiavaruuteen , alkaa joku pioneeri etsimään kadonneita koneja, ensin maasta ,sitten taivaasta ja lopuksi pitää päästä tähtiin.....aina tuntuu loppuvan eletty vuosikymmen ,jos ei sotiin, niin ainakin romahdukseen, tila jossa luulo vaihtuu totuuteen.
mitä sitä ämpäriä täyttämään kun joku tuo sen kotiovelle ,louhimalla bitkoneja.

80 luvulla suomalainen louhi kultaa jonka nimi oli kansa oy.

Äänestä
  • Näyttää et nyt on tavallinen tallaajakin heränyt bittihuumaan , kunhan ei kävisi samoin kun teknokuplassa.

    Äänestä

Nyt pankit myyvät itse lähes kaikkea ja lainaa saa rajattomasti parin prosentin korolla. Pyydä heti tarjous.

Pyydä kaikki sukulaisesi ja ysäväsi takaajiksi. Voitatte kaikki miljoonia. Ei mitään ylärajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jööteri kirjoitti:

Myöntääkö mikään pankki lainaa Bitcoiniin? Kurssi on suorastaan vallankumouksellinen! http://www.iltalehti.fi/talous/201712022200576604_ta.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu