Nad D3020 tai D7050 ääni ja suorituskyky?

Löytämisenvaikeus

Käyttötarve tv ja tai tietokone käyttö. Kovaakin ääntä pitää saada. Luettua on että valokaapelilla ,optiseksi kait kutsutaan , voi liittää tv käyttöön ja ääni tottelee silloin tv omaa kaukosäädintä omat liitetyävät kaiuttimet! Huippukivaa. Kaiuttimeksi voi sitten valita mitkä sopii tai haluaa. No ei kuitenkaan , hifimaailmalehdessä 4/2014 ennen tv controlli päivitystä oli todella ikävää tekstiä vahvistimesta. Basso uupuu,jotenkin rajoittunut ääni ja toimii vain jollain tietyllä sähköiset ominaisuudet omaavalla kaiuttimella! Todella pettynyt . Mikä on kun ei enää osata tehdä edes vahvistinta . Kaukosäädin surkea ja vain hiplaus puhelimilla / padilla käytettävä, voi surkeuden surkeus. Asetusten teko osaavalle hankalaa ja tämmöisen on pitänyt ostaa.
Onko näissä kahdessa eroja muuten äänessä? Erilailla tehty vahvistin? Pienempi D3020 parempi?
Tämä tv:n kanssa heräävät ja nukkuvat erilliset kaiuttimet on se tärkein ominaisuus kunhan se tekisi sen tyylillä ja hyvällä äänellä ettei tarvitse ihmetellä omituiseksi äänelliseksi muuttunutta tuttua yhtyettä! Semmoisen vaikutelman nyt saa laitteesta. Onko jollain käytännön kokemusta ja ennenkaikkea kokemusta mitä hyvä ääni on , se kun on harvinainen nykyään laitteissa ja kokoon panoissa eikä vähäisimpänä tietämättömissä ihmisissä.

1

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Napakkka

      Miksi sittä bassoa pitä olla niin paljon.

      Jotkut on basso narkomaneja.

      Ajatelin että luonollinen ääni olis paras.

      Ajatelin että jos on tehokas vahvistin tule napakat bassot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3146
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2425
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1424
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1392
    5. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      865
    6. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      853
    7. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      11
      845
    8. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      777
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      748
    Aihe