Mielestäni kaikenlainen uskonnon pakkosyöttö koskien niin luterilaisen kirkon edustajia,kristillisiä lahkoja samoin kuin islamilaisiakin lahkoineen pitäisi saada rikoslain piiriin.
Uskonnon tuputtamisella rikotaan ihmisten henkilökohtaista suvereeniteettia ja esimerkiksi jehovalaisten tapauksessa kyseessä on kotirauhankin rikkominen.
Jos jollakin on tarvetta uskonnollisuuteen,hän osaa varmaan itse hakeutua uskonnollisiin seuroihin ilman että siitä tullaan kouluihin ym..pakkosyöttämään ihmisille.
Uskonnon tuputtaminen rikoslakiin
5
394
Vastaukset
- ihmetyst
Niin,miksi valtionkirkko saa käydä kouluissa,armeijassa ym puhumassa sontaa ihmisille.
Miksi isiksen ja lentävän spaghetti hirviön kirkkokunnat ei saa yhtälailla käydä sitte värväämässä lapsia riveihinsä. - epistä.on
Ja sitte semmonenki epäreilu juttu että miksi yhteiskunnan verorahoista ei ikinä tueta saatananpalvojien seurakuntaa mitenkään.
- AbdulAbdul666
Islam on taantumuksen takaraja.
- mielipiteeni
Ja yleensäkin,mikä ihmeen monopoli asema jollain valtionkirkolla pitäisi omien oppien tuputtamisessa muka olla?
Miksei poliittiset puolueet saa käydä kouluissa ja armeijassa kosiskelemassa lapsia riveihinsä?
Tai yhtälailla sitte vaikka salaliittiteoreetikot,moottoripyöräjengiläiset,vapaa palokuntalaiset,avantouimarit,tähtitieteen harrastajat,öljyvärimaalarit,zumbaajat,kendon harrastajat jne..jne... - funtzinvaan
Voisiko tuolta terrorismiltakin välttyä paremmin jos uskonnot määriteltäisiin rikollis järjestöiksi,mitä ne kyllä ovatkin.
Vaikka eihän terrorismilta tietenkään välty, aina on kuitenki joku joka uskoo pääsevänsä paratiisiin tappamalla vääräuskoisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup312858- 1482173
Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene121637Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA
Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR3881220- 671185
J miehestä oikeaa
Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen1011155Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi571067- 611040
- 741029
- 2841