Pysäköijien edesottamuksia

kslslllllslslslss

Laita hätävilkut päälle:
Että täällä joo, hei täällä kaukana on auto nyt väärin pysäköity, hätävilkut vilkkuu merkiksi siitä... sinne vaan oitis laputtamaan heh.. Lappuliisan päivä alkaa vilkaisemalla ympäristöä että missä
vilkkuu hätävilkkuja, sieltä voi aloittaa päivän, helppoja saaliita.

Miksi auto pitää puoliksi pysäköidä jalkakäytävälle vaikka ajotiellä on tilaa ajaa ohi ilman sitä
jalkakäytävälle pysäköintiäkin, ei voi ymmärtää. Sitten ainakin saat sen pysäköintivirhemaksun, oikein varmistaa sillä jalkakäytäväpysäköinnillä asian.

1

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ystävällinen.kävelijä

      Ainakin Tampereen seudulla voi paketti- ja kuorma-auton pysäköidä vaikka viikoksi jalkakäytävälle, eikä sakkoja tule. Kävelijät menkööt mistä mahtuvat, jos mahtuvat. Olen ottanut tavaksi taittaa noiden autojen sivupeilit auton kylkiä vasten, että tulisi edes vähän lisää tilaa. Kuskeista kaikkein tyhmimmät eivät sitä ymmärrä eivätkä hyväksy, mutta eivät asialle mitään mahda.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8973
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      92
      8776
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      16
      7840
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6213
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5288
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4315
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4230
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4153
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3919
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      80
      3813
    Aihe