Kuinka helposti noilta saa asunnon? Muuttamassa Raisiosta Naantaliin mutta luottotiedot ruvella.Onko joku saanut?
Naantalin vuokratalot oy
23
5136
Vastaukset
- Jonoon_vain
Tällähetkellä näyttää olevan muutama vapaa asunto,mutta katsovat kyllä aika tarkasti että jos luottotiedot menneet niin mihin laittavat. Esim.Karvetinkatu vitoseen ei ole todellakaan mitään asiaan.
- Teltta-reissu
Karvetinkatu 5 slummialuetta. Mielummin vaikka telttaan.
- Naapurissa-on-ihanaa
Mitähän ihme rakennus heeboja vitos talossa oikein ramppaa päivittäin. Samat heebot käyvät myös kolmos talossa usein. Pakussa lukee talotekniikka Forsblom oy.
- Emäntänä_talossa
Ovat kaupungin tilaamia LVI:n ammattilaisia ja suunnittelevat putkiremonttia vitos taloon. Samassa yhteydessä myös kolmos taloon uusitaan lämpöjärjestelmä ja kartoitetaan mahdollista putkiremonttia.
- Eitulekauppoja
Pysy vaan Raisiossa niin se olis kaikille parempi.
- Mummeliiini
Naantalissa on tällähetkellä hyvin vaikeaa saada vuokra asuntoa jos on luottotiedoissa merkintä.
- Vapaata-ei
Tällä hetkellä kaupungilla ei ole kuin yksi vapaa vuokra-asunto tarjolla Haikarinkatu 8. Jonotusaika on neljä kuukautta.
- Mittariraksuttaa
Miksiköhän kaupunki on sitten sanonut että vapaita vuokra-asuntoja olisi nyt tarjolla enemmän kuin mitä tulijoita. Mielenkiintoista.
- älä.tule
Miten voi olla tarve muuttaa Raisiosta Naantaliin? Pysy vaan Raision taakkana rupisine luottotietoinesi! Et sinä velkojiasi pakoon pääse Naantalissakaan.
- Raisio78
Kiitos asiallisista ja ei asiallisista vastauksista.Naantaliin muutto haaveissa koska työllistyn satamaan.En pakoile velkojiani,maksan niitä joka kuukausi.Ilmeisesti sieltä ei siis asuntoa saa eikä kovin hyvä vastaanottokaan olisi luvassa tämmöiselle yhteiskunnan hylkiölle.Hauskaa päivän jatkoa!
- sissii
Mitä vikiset?? Kannattaisko kysyy suoraa vuokrataloilta? pölö....
- Tervetulloo
Varkaus ja Wartalokodit . Saa asunnon oli luottareita tai ei ja myös alkoholistit saa asua.
- voevoe
Juu niin saaavatkin, jos vuokransa hoitaa eikä huoneistoja särjetä kappaleiksi.
- erikaupunkitaas
Asunut useissa kaupungeissa. Miksi?
- Anonyymi
>>Asunut useissa kaupungeissa. Miksi?<<
Eri
a. Opiskelut 1
b. Työt1
c. Opiskelut 2
d. Työt 2
e. työt 3.
Lisäksi ojn työpaikan vaihtoja saman kaupungin sisällä.
- Jo nuoruudessa oli hyvin tavanomaista lähteä opiskelemaan toiselle paikkakunnalle. Samoin oli hyvin tavanomaista hakea oman alan kesätöitä jostain kolmannesta kaupungista ja kun jo varsin vaatimattomillakin opinnoilla tulee useita välikesiä töissä jossain, niitä aikanaan asuttuja kaupunkeja tulee helpolla puolen tusinaa.
Mitä erikoista siinä näet?
- eipeluriei
Toivottavasti et pelaa rahojasi. Täällä on sellaisia kavereita, joilta kaikki mennyt pelien takia.
- Wuokranvälitystä
Naantalissa on muutama sellainen vuokratalo joissa talotoimikunnalla on valta päättää asukasvalitseminen ja voitkin olla varma että sulla ei mitään asiaa ole sellaseen taloon.
- Weijo-Wuokra
Olen asunut vuokralla eräässä Naantalin vuokratalossa parisen vuotta ja talotoimikunnan perustamisen jälkeen on porukkaa alkanut putoilemaan.
- Jonotus-kompleksi
Mielenkiintoista että väitetään olevan pitkät jonot vuokra-asuntoihin, mutta silti niitä näyttää vaan vapaana olevan. Miksiköhän eivät sitten laita vapaisiin kohteisiin ketään jos kerran sitä jonoa on.
- Vuokralla_asuva
Asun eräässä Naantalin kaupungin vuokratalossa. Yläkerrassa asuu aikuinen pariskunta jonka nainen oli pankissa töissä ja mies pelialalla. Vaikuttivat alussa kaiken puolin rikkailta ja hyvä käytöksisiltä, mutta totuus paljastui nopeasti. Joka viikonloppuna bileitä sekä juhlintaa ja jopa talon paikkojakin särkivät. Lopulta paljastui että asuivat ennen omistusasunnossa, mutta olivat saaneet häädön metelöinnistä ja jättäneet vastikkeita maksamatta. Muija oli saanut potkut pankista ja mies huijannut pelialalla.
- Anonyymi
Karvetinkatu 5 .on torakoita
Joku hihhuli poltti kämpän 23.03 25
Todella levoton vuokratalo. - Anonyymi
Tappelevat vuokralaiset Karvetinkatu 5 keskenään ja haukkuvat toisiaan.
Outoa sakkia koko talo täynnä
Mitä hullupi niin Karvetinkatu 5 sijoitetaan. - Anonyymi
Jonotusta hiukan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1483681Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki953594Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423143Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest182501- 1812162
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu251367- 951201
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241051Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt69988Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt114967