Alamäki on alkanut. Seuraavaksi on odotettavissa kaikkien aikojen pisin tappioputki ja Kärpät on kaikille joukkueille pisteautomaatti. Sijoitus on runkosarjan lopussa 14.
Kärppien alamäki
19
2002
Vastaukset
- Kärpät_tippuu
Tosi surkealta tosiaan näyttää Kärppien viimeaikaiset otteet pleijareita ajatellen. Mikä tahansa vastaan tuleva joukkue saa täysin ilmaisen paikan välieriin. Että kiitos siitä Kärpille :-)
- Kärpät1518
Hahhah nämä vammaiset lapsukaiset ovat niin viihdyttäviä
- Kake_
Miks kärpät oli niin paskoja hifkiä vastaan? Itkeä vollotti joka tilanteessa ja hifk voitti viikonloppuna molemmat pelit näitä itkupillejä vastaan. Oli hauska seurata :) tais olla pelien jälkee juntin kassit bertpapan kurkus.
- Kärpät_tippuu
Olin alun perin oikeassa, sillä yhä selvemmältä näyttää, että playoff pelit loppuu ekaan kierrokseen.
Koskas minkkien alamäki alkaa?
- Kärpätliiganvitsi
Ihan perus peliä kärpiltä hifkiä vastaan. Oijjoijjoij 1-4 voitto hifkille. Siellä ne kärppien pikku vellihousut paino naama punasena kun ei osaa pelata. Kärpät hävii pronssipelinki. Paskat :DD
- Reksa10
3-4... :) :) :) sota on alkanut vapise stadin 2 jengi...pohjosest tulee ny :)
- kkii990000
Älkää olko lapsellisia. Nämä ottelutputket on selkeästi ennakkoon sovittu. Ei nämä seurat halua, että pelit päättyvät ensimmäisiin otteluihin. Kyse on puhtaasti rahasta - televisioinnit, katsojat yms. sen takaavat. Eilen illalla tämä taas kerran nähtiin.
- fdghfsdgh
Miksi sitten Tapparan annettiin voittaa oma sarja 4-0? Tampereella ja Turussa on isot hallit, takkiin tuli varmasti satoja tuhansia kun kolme ottelua jäi pelaamatta. Ratkaisujen venyminen jatkoeriin näin usein ei myöskään tue sopupeliteoriaa.
- EläiNn
Öitä etelän Homot!!
- Kärppä-Kuningas
Kaikissa näissä Kärppiä haukkuvissa kirjoituksissa näyttää olevan se valtava pelko et Kärpät alkaa taas dominoimaan liigaa kuten on tehnyt sitä jo kauan aikaa :)
On se vaan niin Mahtava ja Hyvä tuo Oulun Kärpät .... Maailman Paras Jääkiekkojoukkue :)
Koittakaa kestää...mut Kärpät Jyrää Mestaruuteen...Jälleen :)- fgdhghf
Dominoimaan? Kyllä se on pikemmin niin, että nyt on viimeinen paikka jos tällä vuosikymmenellä meinaa Kärpät mestaruuden voittaa. Kärppien pajatso tyhjenee pistemiesten osalta niin totaalisesti kauden jälkeen, että seuraava mahdollisuus voittaa mestaruus tulee vasta seuraavalle vuosikymmenelle.
- Tapparanmiäs
Tappara vie tämän finaalisarjan leikitellen 4 - 0. Kiistämätön fakta on, että Tapparan materiaali on täysin ylivoimainen. Sääliksi käy Kärppiä.
- thgffrdg
Toivottavasti Käpät pystyy yhden pelin voittamaan, jotta Tappara nostelee kannua Hakametsässä.
- pöllihesa
thgffrdg kirjoitti:
Toivottavasti Käpät pystyy yhden pelin voittamaan, jotta Tappara nostelee kannua Hakametsässä.
Nämä mussukat nostelevat korkeintaan maitokannua
- kahvara
ei ole kahvaralla mennyt oikein putkeen...
- Anonyymi
Tällä kaudella tulee uusi tappioputkiennätys 😁👍
- Anonyymi
Kärppiin.
- Anonyymi
NHLssa joukkueiden pukukopin lattiassa on joukkueen logo jonka päälle ei saa astua.
Kärppälogon päälle seurajohto sen sijaan kusee😬
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2533198Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell191780Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.231463Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1381312- 1041268
- 801268
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531082Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581055- 137998
Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717967