Mazda 626 vm.99 ajettu 270000km. 3 pytty pimeenä

Tyhjäkäynnillä käy ontuvasti kierroksilla toimii hyvin, mutta hiljaisella vauhdilla kaupungissa, nykiminen on lähes jatkuvaa Olen vaihtanut puolan, tulpat Suuttimet toimii ja tikittää, puristukset on hyvät, imusarjan tiiviste ei tunnu vuotavan. Nyt olen ihan ÄIMÄNKÄKENÄ.
Odotan hyvää neuvoa. Kiitos ja kumarrus
5209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olet varmaan tarkastanut tulpanjohdot. Yksi mahdollisuus on virranjakajassa oleva kipinän vahvistin. Mazdoissa useasti esiintyvä vika.
Sanoit " imusarjan tiiviste ei tunnu vuotavan. "
Vuotoa ei tunne. Vuoto pitää todeta. Kylmä-spray on yksi konsti. Voit sen todeta myös CRC tai vastaavaa ruiskuttamalla imusarjan tiivisteen kohdalle. Kierrokset muuttuu jos tiiviste vuotaa.

Äänestä
  • ALKUPERÄINEN. Niin. Kolmospytty on toimintakyvytön, vaikka kaikki testit osoittaa että se on kunnossa

    Äänestä

Kiitos vastaamasta. Kaikki edellä mainitut on kokeiltu, tuloksetta. Tänään kokeilin polttoaineeseen lisättävä aine. Vedenpoisto. Tulokseetta
Kyllä potuttaa.

Äänestä
  • Aivo boksi luultavasti tullut tiensä päähän eli Kuusankoski kutsuu matukkaa!

    Äänestä

Bensassa on reilusti alkoholia, mikä vie veden mennessään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mazdaman kirjoitti:

Tyhjäkäynnillä käy ontuvasti kierroksilla toimii hyvin, mutta hiljaisella vauhdilla kaupungissa, nykiminen on lähes jatkuvaa Olen vaihtanut puolan, tulpat Suuttimet toimii ja tikittää, puristukset on hyvät, imusarjan tiiviste ei tunnu vuotavan. Nyt olen ihan ÄIMÄNKÄKENÄ.
Odotan hyvää neuvoa. Kiitos ja kumarrus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu