Tuhatvuotinen uhri vai yhteenliittyminen

Olen maalaillut aiemmin kuvaa siitä, että tämä nykyinen MILLENIUM olisi eräänlainen Narayjanan metsässä tapahtuva tuhatvuotinen kokoontuminen uhraamaan kaikkea kaunista mitä maan päällä on. Mutta asian voi käsittää toisinkin:

Efesolaisille:
9 Hän on ilmaissut meille tahtonsa salaisuuden, sen Kristusta koskevan suunnitelman, jonka hän oli nähnyt hyväksi tehdä 10 ja joka oli määräajan tullessa toteutuva: hän oli yhdistävä Kristuksessa yhdeksi kaiken, mitä on taivaassa ja maan päällä.

Kauan ollut salassa, mutta vuodesta 1998 alkaen Joh. 16:25 mukaisesti vähitellen on paljastunut, että tuo YHDISTÄMINEN tapahtuu hindulaisuuden ja islaminkin johdolla. Kristityt itse ovat vain nyt vähä vähältä saamassa tuota salaisuutta selville.

Ensin Tulee Imaami Mahdi ja hänen mukanaan Profeetta Isa, joka perustaa perheen ja dynastian. Tuohon dynastiaan syntyy kaikki merkittävät hahmot kuten: Vyasadeva, Krishna, Kalki, Narada, Brahma, Uusi Aadami jne. Kaikista tulevista elävistä olennoista on määrä tulla Krishnan osasia tai osien osia. Ja Krishna siis syntyy ISAN dynastiaan.

ISA on esikoinen, uuden luomakunnan alku, josta sanotaan: Kaikki on luotu hänen kauttaan ja häntä varten. Hän on tulevan luomakunnan pää ja esikoinen.

Mutta tämä on siis Jumalan TAHDON SALAISUUS. Hänen älynsä ja tunteensa ovat asia erikseen. Miten tunteet ja äly toimivat tänä MILLENIUMINA jää arvailujen varaan.

6

548

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos Mahdi ja Isa saapuvat 2020-luvulla tai 2040-luvulla niin sitä seuraavat tapahtumat kulkenevat:

      2100 Vyasadeva
      2400 Narada
      2700 Brahma

      Tämä on uuden luomakunnan dynastia. Pääsekö siihen mukaan ketään tämän MILLENIUMIN henkilöistä niin on esitetty arvio, että sen rinnalla vaikuttaa Harmageddonista eloon jääneet noin 500 miljoonaa maapallon asukasta. Mutta voi olla vaikea täyttää yhtäkään ehtoa nykyMilleniumin asukkaiden. Kaikkia tosin vaaditaan tulemaan Jumalan valtakuntaan, mutta sen perijät voivat jäädä melko vähäiseksi joukoksi.

      Jumalan valtakuntaan kutsun esittänee oikea Imaami Mahdi. Mutta on varottava vääriä Mahdeja joita tulee ennen häntä. Kantsii miettiä miten soutaa läpi Mahdin hallinta-ajan ehkä jopa henkilökohtaisen bramiinin johdolla. MONET OVAT KUTSUTUT, MUTTA VAIN HARVAT VALITUT.
      Jumalan valtakunta tulee luultavasti: yhdistämään kaiken taivaassa ja maan päällä, mutta se itse vaikka hallitsee kaikkia muita valtakuntia on hyvin suljettu.

      • Cndjdjdjdmd

        Islamin mukaan muslimien Isa(Jeesus) taistelee Mahdin "takana" kanssa samalla puolella ja Isa "tappaa" muslimien saatanan Dajjal.

        Ajatella, jos muslimien valejeesus mahdi saa
        https://keskustelu.suomi24.fi/t/14453176/ajatella-jos-muslimien-valejeesus-mahdi-saa

        Daesh(ISIS) odottaa Jeesuksen tulevan puolelleen
        http://keskustelu.suomi24.fi/t/13974359/daesh(isis)-odottaa-jeesuksen-tulevan-puolelleen

        ISIS Maailmanlopun lahko
        http://keskustelu.suomi24.fi/t/13874554/isis---maailmanlopun-lahko
        Islamin käsitys antikristuksesta ja lopun ajoista

        Muhammedin ennustama maailmanloppu lässähti !
        http://keskustelu.suomi24.fi/t/14525860/muhammedin-ennustama-maailmanloppu-lassahti-!


    • Haditheissa tms. on ennustettu, että ennen Mahdin tulemusta löydetään Jeesuksen kuva ja Mahdin kuva. Nämä toteutuiva 1800-luvun lopussa Torinon kääriliinassa sekä 1976 Mars planeetalta kuvattiin kasvokuva, joka muistutti suuresti Hadithin ennalta antamia tuntomerkkejä:

      https://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2013/07/Mars-face-panel-580x227.jpg

      Tässä on kolme hahmoa:
      1. alkuperäinen nuori Mahdi hahmo, jonka edessä Profeetta Isa rukoilee selkä katsojiin päin.
      2. myöhemmin otettu kuva samasta kasvosta, joka onkin jo muuntunut toiseksi.

      Merkille pantavaa ajan kannalta on myös se, että esim. tuota alkuperäistä Mahdia esittävää kuvaa muistutti USA:n presidentti Obaman ulkonäkö. Ja on myös niin, että USA:n nykyinen presidentti Donald Trump muistuttaa tuota muuntunutta Mahdin kuvaa. Onko siis niin, että jos jotenkin estyy Mahdin tulemus niin USA:n presidentit ovat eräänlainen varamies hänelle.

      Muitakin kuvia on, jotka muistuttavat Mars hahmoja: Levyn kansi The Ghost of Tom Joad muistuttaa tuota Profeetta Isaa selkä katsojiin päin.

      https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/ea/The_Ghost_of_Tom_Joad.jpg

    • Puhun edellä jonkin verran ehkä ylitse valtuuksieni JUMALAN VALTAKUNNASTA ja muusta sillä eräät kohdat raamatussa näyttäisivät viittaavan siihen, että kyse on VALON VALTAKUNNASTA TAI POJAN VALTAKUNNASTA. Oli miten oli niin järjestys tullee olemaan tämä:

      2000-3000 JUMALAN VALTAKUNTA
      3000-4000 POJAN VALTAKUNTA eli HERRAN PÄIVÄ
      4000-5000 VALON VALTAKUNTA

      12 Kiittäkää iloiten Isää, joka on tehnyt teidät kelvollisiksi saamaan pyhille kuuluvan perintöosan valon valtakunnasta. 13 Hän on pelastanut meidät pimeyden vallasta ja siirtänyt meidät rakkaan Poikansa valtakuntaan, 14 hänen, joka on meidän lunastuksemme, syntiemme anteeksianto.
      15 Hän on näkymättömän Jumalan kuva,
      esikoinen, ennen koko luomakuntaa syntynyt.
      16 Hänen välityksellään luotiin kaikki,
      kaikki mitä on taivaissa ja maan päällä,
      näkyvä ja näkymätön,
      valtaistuimet, herruudet,
      kaikki vallat ja voimat.
      Kaikki on luotu hänen kauttaan
      ja häntä varten.
      17 Hän on ollut olemassa ennen kaikkea muuta,
      ja hän pitää kaiken koossa.
      18 Hän on myös ruumiin pää, ja ruumis on seurakunta. Hän on alku. Hän nousi esikoisena kuolleista, jotta hän olisi kaikessa ensimmäinen.
      19 Jumala näki hyväksi
      antaa kaiken täyteyden asua hänessä
      20 sekä hänen välityksellään tehdä sovinnon ja hänen ristinsä verellä vahvistaa rauhan kaiken kanssa, mitä on maan päällä ja taivaissa.

      Nämä asiat siis ennakoin toteutuvan lähinnä hindulaisuuden ja islamin välityksellä. Kristityistä on vaikea tietää kuinka he tulevat soveltumaan UUTEEN LUOMAKUNTAAN tai UUTEEN MAAILMANNÄYTTÄMÖÖN, jossa he itse eivät ole enää pääroolissa, vaan vasta viidennellä sijalla.

      Mahdi - Isa - Vyasadeva - Narada - Brahma - Krishna jne.

    • Mitä edellä olen pähkäillyt näyttäisi siis olevan JUMALAN TAHDON MUKAINEN SALAISUUS.
      On kolme hienojakoista elementtiä: Äly, Mieli ja Ego.
      Mieli puolestaan jakautuu: Älyyn, Tunteeseen ja TAHTOON.

      Jumala epäilemättä tahtoo yhdistää kaiken, mutta on monia vääriä jumalia ja vääriä kristuksia yms. Mistä tiedämme, että tämä suunnitelma tulee kulkemaan oikeassa uomassa. Jumala itse on ylitse kaiken tämän näpertelyn eikä Kristuskaan itse ole mukana tuossa todellisuudessa kovin paljoa. sillä Profeetta Isan täytyy olla hänen suunsa henkäys eikä hän itse kaikessa KIRKKAUDESSA.

      Tämä suunnitelma varmasti saa rinnalleen muitakin viritelmiä. Esim. Suomessa on tarkoitus seuraavat 500 vuotta kääntää ja tutustua kirkkoisien teoksiin. Kaikenlaisia muita viritelmiä on mahdollista tehdä, mutta ne tuskin vetävät vertoja ainakaan determinismissä esittämälleni mahdollisuudelle.

      Mutta tällaisen salaisuuden ilmeisesti Herra Sebaot on tänään mieleeni ujuttanut.

    • Vasta idullaan on tuo kaiken YHDISTÄMINEN mikä on taivaassa ja maan päällä. Kristityt ovat jääneet jälkeen tuossa puuhassa lopullisesti. Ehkä jotkut Mormonit ovat jossain suhteessa ajan tasalla, mutta muut ovat vähintään 500-1000 vuotta jäneet ajastaan jälkeen.

      Siksi uskoisin, että tuo yhdistäminen alkaa Islamin johdolla ja jatkuu Krishna tietoisuuden osoittamien periaatteiden mukaisesti. Heillä on valmiit vastaukset lähes kaikkiin tärkeisiin kysymyksiin. Kun Kristityt ovat 1000 vuotta ajastaan jäljessä niin Krishna tietoisuus on puolestaan vähintään tuhat vuotta ajastaan edellä. Heidän suunnitelmansa kantaa ainakin vuoteen 2700 jKr asti, mutta noin vuonna 2800 jKr alettaneen odottaa Ihmisen poikaa jälleen saapuvaksi.

      KAIKKI, AIVAN KAIKKI TULLAAN YHDISTÄMÄÄN. NIIN ATEISTIT, USKONNOT, FILOSOFIAT, SYNTISET, VANHURSKAAT, PYHÄT, SAASTAISET YMS. Onko Krisna tietoisuuden suunnitelmat tuon osalta loppuun asti kestäviä jää nähtäväksi sillä eräässä mielessä ne ovat vasta idullaan tai taimella myös heidän julkaisuissaan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1361
    2. 67
      1295
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1251
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      87
      880
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      602
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      576
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe