Lehtiä kun lukee niin saa kuvan että noita nykyään joka puolella, huomenna iso joukko aikoo taas Helsingissäkin marssia ja riehua. Onko noita Kouvolassa näkynyt? Onko täällä ollut noiden marsseja tai mielenosoituksia? Odinin soturitkin ilmeisesti kadonnut katukuvasta?
Kouvolassa natseja?
Tätikeskustasta
19573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Nuo odinit oli kyllä täysi vitsi Kouvolassa, muutaman kerran pari hörhöä käveli keskustan ympäri ja homma sitten kuivui siihen. Eikä täällä ole natsejakaan näkynyt muutamaa keskenkasvuista kaljupäätä lukuunottamatta.
Pari päivää sitten näin muutaman kaverin Odinien huppari päällä keskustassa, eli ei nuo vielä täysin ole katukuvasta kadonneet. Ei nuo varmaan erityisesti partioimassa olleet, mutta tunnukset päällä kuitenkin.
Äitis oli keskenkasvune ku sua teki vitun suvakki
Sattu silmään hyvin mielenkiintoinen youtube video: https://youtu.be/WgnI0cF4H6Q
Kanava kannattanee tilata ?
Tää on nassikka joka värvättiin joukkoon mukaan päiväkodista.
Ei ne natsit peloita ketään. Enemmän pelkoa herättävät lännen "Askenazit" jotka nyt juuri valloittavat osakemarkkinoita Suomessa.
Suomesta ja Kouvolasta löytyy oikeasti vaarallisia järjestöjä jotka ovat toimineen uhka Suomelle ja sen tulevaisuudelle. Eivät edes yritä peitellä touhujaan.
https://www.youtube.com/watch?v=14guHBnCi1U
Jos olen oikein ymmärtänyt niin samat tahot kannattavat huumeita, eivät edes pidä kannabista huumeena vastoin kaikkea totuutta ja asiaa tuntevia asiantuntijoita. Natseista en tiedä mutta Vihreät on äänestäjineen suuri uhka Suomelle, ja varmasti ovatkin matuineen supon seurannassa ja hyvä niin.
Itsenäisyyspäivänä nuo herättää ajatuksia ja keskustelua laajemminkin normalissa kansanosassa. Tänne ei tietysti voi ja viitsi laittaa tarkemmin henkilöihin liittyviä asioita (tuo video julkisessa levityksessä). Mutta yleisestihän on netin ihmeellisessä maailmassa nähtävissä että vihervassarit on kaikista väkivaltaisinta porukkaa mielenilmaisuissaan ja uhka yleiselle järjestykselle, eivätkä kunnioita yhtään toisten ajatuksia joilla kuitenkin suurimman osan kannatus.
Kaikkien Kaakkois-Suomen natsien maksat poksahtivat 90-luvulla.
Kuinka laaja käsite on tuo vihervassarius?...Se ei toki ole ryhmittymä, mistä taholta on väkivaltaa syytä eniten pelätä. Tuskin missään noissa mielenosoituksiin osallistuneissa ryhmittymissä on kaikki tapahtunut kokonaan ilman esim. provosoivaa huutelua, kananmunien heittoa tai muuta vastaavaa. Itse ainakin miellän asian niin, että rauhanliikkeen alkujuuret ovat vasemmalla. Siitä huolimatta, että kommunismi on aatteena elähtänyt ei kaikki vasemmalta tuleva ole suinkaan huonoa. Ja vastaavasti kansallismielisyyskin on tärkeä asia, asummehan Suomessa. Mutta uusnatsit eivät ole oikea ryhmä johtamaan kansallismielisyyttä, siitäkin syystä että uusnatsisimin toiminta on enemmän yleismaailmallinen, ulkomailta johdettu ilmiö. Se on tämän päivän totuus, että nykypolitiikan mukana mennessä tuloerot ja huono-osaisten köyhyys kasvaa koko ajan. Siihen ovat edellä sovitut, (reittejä ja paikkoja myöten) mielenilmaukset paikallaan. Jokainen (toivottavasti) sovittuja suunnitelmia noudattaen ja ennenkaikkea laillisin keinoin. Suomessa on mielipiteen ilmaisun vapaus, mutta marssit ja tilaisuudet on suoritettava niin, ettei niitä tarvitse jälkikäteen selvitellä oikeusistuimissa. Jos Suomen politiikkaan halutaan muutosta, se on suoritettava ilman väkivaltaa!
Natseja siellä natseja täällä ja kovasti kiinnostaa mediaakin, myös paikallista. Annetaan ymmärtää että ilmaisevat itseään ja mielipiteitä mellakoiden ja väkivaltaisesti? Vuoden päivät olen seurannut asioita ja kyllähän asia on niin että ne on ihan toiset tahot jotka mellakoivat ja käyttäytyvät väkivaltaisesti tai kierosti ja oikeasti Suomen ja suomalaisten edun vastaisesti. Tuli nyt itsenäisyyspäivänä taas hyvin selväksi, mutta oikea totuus ei kelpaa lehdistölle, ainakaan paikalliselle. Iltapäivälehdet oli eilen jo pakotettuja hieman avamaan esimerkiksi tämän alpakkafarssin taustoja. Itse pidän näitä pillerihumalassa ja naamioituneina riehuvia vihervassareita joille raha tulee seinästä ilman mitään huolia uhkana Suomelle. Jos nuo natsit kiellettiin niin ei voi olla kovin kaukaa haettu että vasemmisto ja vihreät samoin perustein kielletään.
Lisätään vielä video noista ressukoista.
https://www.youtube.com/watch?v=xkEjmhOgDLo
Koko maassa alle 100 natsia, ja monikymmen kertainen määrä vasemmisto ja viheranarkisteja. Silti ne natsit on kaikkien mielestä yhteiskunnan suurimpia riskitekijöitä, vaikka suurin osa poliittisesta väkivallasta tuon vihervasemmistolaidan tekemää. Taisivat muuten juuri tuhopolttaa autojakin, eikä noista paljon lehdissä kohistu.
Olipa säälittävä tapaus tämä ruotsalainen toimittajaksi pukeutunut natsi.
Käy kuin moukka jokaisen iholle, naureskelee kampauksille yms. Kenen tälle pellelle tulisi ylipäätään puhua? Nämä natsit ja persut ovat yhteiskuntamme alinta roskaa. Heille ei tule antaa siimaa missään ja pistää pihalle kaikista päättävistä elimistä. Tämäkin ruotsalainen nassukka oli kuin yksinkertaistettu Sampo Terho tenttaamassa ihmisiä kuin pieni lapsi.
Mutta tulihan tuossa asia ja totuus hyvin selville. Vai jäikö sinulle joku sinun ymmärryksellä tuossa epäselväksi?
Joku vuosi sitten taisi joku natsikerho olla vanhan Viipurin autolan rakennuksessa, mutta taisi kaljupäiltä loppua vuokrarahat kun eivät pitkään tuossa kerhoilleet.
Onkohan tämä kuva otettu noihin aikoihin? Ainakin Suomenlippu näkyy tuolla yläikkunoissa. No onhan tuossa ollut jotain mopokerhojakin, voi olla niidenkin lippu.
https://www.google.fi/maps/uv?hl=fi&pb=!1s0x4691b2f6fe651e37:0x3ce322c38bd82b79!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4s/maps/place/viipurin autola kouvola hallituskatu/@60.86896,26.7216897,3a,75y,0.11h,90t/data=*213m4*211e1*213m2*211syXWl5Npv9rxgY7eFH8y6Ng*212e0*214m2*213m1*211s0x4691b2f6fe651e37:0x3ce322c38bd82b79!5sviipurin autola kouvola hallituskatu - Google-haku&imagekey=!1e2!2syXWl5Npv9rxgY7eFH8y6Ng&sa=X&ved=0ahUKEwi8j7aV8pPYAhXFYJoKHeUNAQAQpx8IdzAK
Linkki toimii kun kopioi sen kokonaan palkkiin.
Tuolla ylempänä on linkki jossa kaveri julkisesti kertoo että toimii lain vastaisesti ja heikentäen kantasuomalaisten oloja. Sama kaveri on jostain syystä myös Kouvolan kaupunginvaltuustossa. Onkohan nyt jossain systeemissä valvonta pettänyt? Mitähän sanoo kaupunginjohtaja tai valtuuston ja hallituksen puheenjohtajat asiasta?
Kouvolasta kun kyse niin ei ilmeisesti mitään. Vai?
Olen nähnyt kouvolassa paljon natseja! Itseasiassa kaikki henkilöt joista en pidä tai he eivät näytä mielestäni normaaleilta ovat natseja. On raskasta kun natseja on päiväkodeissa, kaupankassoilla, lentäjinä, vapaaehtoistyössä ja vaikka missä.