Hei mua kiinnostais tuo dietti, niin mietin että olisiko jollain kokemuksia tuosta? paljon lähti? missä ajassa? miten meni paluu arken ja miten syöt nykyään? Kiitos paljon jos vastaat! <3
Jutta go fat go dietti kokemuksia
2
443
Vastaukset
- Garbollaonasiaa
Vieläkö joku (todennäköisesti nainen) kuvittelee että painonhallinta tapahtuu dieettien avulla :)
Painoa alennetaan syömällä pienempiä annoksia ja liikkumalla enemmän. Liikunnaksi ei sitten riitä mikään ulkoilman nuuhkaisu, vaan vähintään 45 minuutin kestoinen, yhtämittainen liikkuminen esimerkiksi kävellen tai pyöräillen. Kun tällä on päässyt hieman alkuun, varsinaisiin tuloksiin pääsee vasta kun siirtyy salin puolelle ja alkaa tehdä kestävyysharjoituksia kuntosalilla. Kannattaa ihan suosiosta dieettiruokien sijaan maksaa jollekin ohjaajalle siitä, että tämä laatii kestävyyttä parantavan kunto-ohjelman ja opastaa miten liikkeet tehdään.
On täysin mahdotonta, että jokin dieetti auttaisi pitämään painon kurissa, koska dieetin lähtökohtakin on syödä jotenkin poikkeuksellisesti, jota ei ole tarkoituskaan jatkaa pidempään. Tämän jälkeen paino nousee korkojen kera takaisin, koska jos olet nyt ylipainoinen, tulet olemaan ylipainoinen aina kun jatkat syömällä nykyisen määrään energiaa riippumatta siitä, onko se persiljaa vai purilaisia.- lapinmuidu
Liikun kylläkin viikossa salilla 3 krt ja kävelen vähintään 2krt viikossa 2h ja ratsastus harrastukseni myös siihen mukaan. Ongelma on vain syömiseni. Tämä jutan dieettihän ei ole vain pelkkää kasviksien lappomista naamariin. Kysyinkin kokemuksia tästä dieetistä enkä sun muista näännytys dieteistä:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668