Varattu, mutta niin sopiva. Voiko

olla tottakaan. Miten varattu ihminen voi vaikuttaa niin sopivalta?
5216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko tämä retorinen kysymys? Tai odotatko minulta vastausta? :)

Äänestä

Sellaisiahan he usein ovat: kun kelpaa muille, niin kelpaisi itsellekin.

Äänestä

Tämä ei ollut kenellekään keski-ikäiselle perheenäidille. Joku kuitenkin niin toivoo.

Äänestä

Varattu menettää merkityksensä ,kun joku tarjoo enemmän.

Äänestä

Varattuja on kivempi panna, ne ei vongu perään ja antaa varmasti joka koloon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaakokemuksistanne kirjoitti:

olla tottakaan. Miten varattu ihminen voi vaikuttaa niin sopivalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu