Sipilä vs. Lipponen

On siinä kaksi tyystin erilaista pääministeriä. Toisesta huokuu tasapaino ja viisaus ja toisesta öykkärimäinen suuruudenhulluus.
12178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olen samaa mieltä, että Juha Sipilästä suorastaan paistaa tuo öykkärimäinen suuruudenhulluus. Hän on keskittynyt ajamaan lähinnä omaa ja sukulaistensa etua pääministerinä.

Paavo Lipponen oli pääministerinä tasapainoinen ja viisas. Hän ajoi koko kansakunnan etua.

Äänestä
  • Ei+vain+kansa+oikein+Lipposta+ymmärtänyt,+mutta+syynsäkin+oli+siihen.+Ei+tullut+elintarvikevirastoa,+EMU-hölmöyskin+tuli+tehtyä+ja+6%!!

    Äänestä

  • Mutta+muista+että+sossu-komukat,+eivät+ole+koko+kansakunta,+vaan+30%+kansasta.Suurella+vääryydellä+hän+ajoi+vain+noinkin+pienen+petos+porukan+etuja.

    Äänestä

Jos Lipponen olisi vielä mukana politiikassa, niin Lipponen tekisi lopun Sipilän maamme mädättämisestä.

Äänestä
  • Oppositiossako? Miten?

    Äänestä

  • UPDATE_11218487 kirjoitti:

    Oppositiossako? Miten?

    Kaima tarkoittaa, että Lipponen teksi hartiavoimin töitä Halosen kanssa vanhan KGB:n palvelijan voimin Suomen liittämiseksi Neuvostoliittoon.

    Äänestä

Kumpikin köyhien kurkussa..

Äänestä

Sipilän ahneus on todella käsittämätön ! Kaikki mulle heti nyt, ja kavereille kanssa, ja työväestö, sairaat, eläkeläiset, opiskelijat, jne. maksumiehiksi, ja Sipilä voi hymyillä kansan edessä "pelastaneeni Suomen". Sipilä on pelastanut Suomen rikkaat, ja ajanut muut köyhyyteen! Mies pitää itseään uskovaisena, mutta teot ovat raakalaismaisia !

Äänestä

Sipilän siirrot tähänmennessä vaalikautta kavereilleen >>>>> 2.3 miljoonaa €.

Äänestä

Kapitalisti itse !

Äänestä

Tuleeko Sipilän tollo taas buattavaksi uutenavuotena??

Äänestä

Iisaloa yrittää joku Lipposta hehkuttaakseen tuoda esiin. Ei ritari ole millään muotoa vaikuttanut Putki-Paavon typerään öykkäröintiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


MaissiAnussAUJombeJOHT kirjoitti:

On siinä kaksi tyystin erilaista pääministeriä. Toisesta huokuu tasapaino ja viisaus ja toisesta öykkärimäinen suuruudenhulluus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu