Pormestariehdokas, kokoomuksen Vapaavuori lupasi pyhästi ehdokasaikanaan, että Helsinkiin ei rakenneta MOSKEIJAA minkään valtakunnan rahoituksella.
Mutta kuinkas näin pääsi käymään
http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/art2421697#cxrecs_s
Vapaavuori on hiljaa. Valehteliko Vapaavuori lupauksestaan estää muslimien Suomen valloituksen estämisestä, eli ettei MOSKEIJAA rakenneta Helsinkiin !
Valehteleva Vapaavuori
8
145
Vastaukset
- Petturi.on
Laittakaa palautetta vapaavuorelle:
http://vapaavuori.net - v-vuori.troijan.hevonen
Vapaavuori menetti luottamuksensa ravintolaryyppäysreissullaan Sinnemäen kanssa. Vapaavuori on kaappiVIHREÄ. Nyt se on varmistunut.
Vapaavuori ei kommentoinut mitenkään suvakkien vaatimaa ja läpiajamaa paperittomien luusereiden hyysäämistä Helsingin kaupungin laskuun. Tämäkin todistaa, että helsinkiläiset valitsivat Troijan hevosen pormestarikseen. Sääli. No kun natsima niin haluaa, niin täytyyhän natsiman tahtoon myöntyä.
On todella karmea tulevaisuus tuleville polville, kun ei tässä maassa enää missään asiassa haluta pitää yllä omaa tahtoa ja omaa kulttuuria, vaan kaikki menee tänne tulvineiden matujen pillin mukaan.
Mitä h---tin itsenäisyyttä täällä muka oltiin juhlivinaan, eliitinkö, joka on asettunut niin niskan päälle, ettei jostain aamuhämärissä olleesta demokratiasta ole häivääkään jäljellä.
Se haudattiin, kun Kekkonen pantiin multiin.- lojjj
Vapaavuori vastusti kyllä sitäkin terveyshuollon ulottamista paperittomiin ja vastustaa myös moskeijaa. Helsinkiläiset vain suuressa viisudessaan äänestivät valtaan vihervasemmiston.
Ottakaa nyt selvää ennen vouhkaamsita kuka mitäkin yhteiskunnassa päättää.- Laita_linkki
johonkin puheeseen jonka Vapaavuori pitää vastustaessaan asiaa.
- kehä-3
No mitä muuta voi odottaa luopiolta jonka puolue on sama kuin sauli niinistön? samalaisia epärehellisiä kokoomusroistoja molemmat. ei jatkoon kumpaakaan enää koskaan.
- Tuhoavatmaan
Tästä pidetään kiinni ! Ei jatkoon pettureita enää ikinä ! Saulikin peukuttaa Bahrainin moskeijarahoitukselle vaikka Saksaa myöten on tullut varoituksia...ilmaisia lounaita kun ei tunnetusti ole.
- Sanansyöjä
Onpa valtava pettymys. Monihan varoitteli että älkää luottako, näin siinä tulee käymään mutta jotenkin kuitenkin halusi uskoa että mies on sanansa mittainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2087163
- 594692
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s434564- 733322
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161975Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗261737- 191720
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹411600- 341489
- 1431267