Liedon realisointi piilokulut

Enostamitääntuolta

Tämä firma myy kaikkea romua huutokaupat.com palvelussa.
Esimerkiksi autoissa piilokuluina vasarahinnan lisäksi 124€ !!
Tämä on ryöstöä. Eikä tällä summalla laiteta edes uuden omistajan nimiin. Ei makseta edes 3 euron maksua, joka tulisi trafin sähköpalveluissa luovutustodistuksesta.
Onko rahat loppu?

6

2073

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pentti1953

      Juu ja kaikki vehkeet on toimeksiantoja vaikka omaa tavaraa, kuvaukset ei pidä paikkaasa, hetken oli jo ko paja poistettuna koko huutokaupasta, varmaan jokin säälittävä asianajaja kikka, jolla saanut tunnukset takaisin. Elämäntapa huijari jolla ei mitään häpyä... saa nähä milloin verottaja kiinnostuu.

    • tIETOpAnkki

      Ei kannata ostaa mitään "toimeksiantoja". Ilmoittaja yrittää pakoilla vastuutaan ja "toimeksiantaja" eli lopullinen myyjä on sellainen, joka ei itse huutokaupat.comiin ole ilmoittajaksi päässyt tai on potkittu pois.

    • KARMAKOSTAA

      Toimeksiannot ovat omaa tavaraa, pakenee vastuuta tällä menetelmällä, ja on jopa huutokauppasääntöjen mukaan petos. Mies toimii yhdessä kehnomaineisen asianajotoimiston kanssa ja näillä rahoila saa pidettyä paksun kukkaron itselään ja kyseisellä asianajo toimistolla.

    • Paskan möivät toivottavasti kukaan ei heiltä mitään osta jos ei välttämättä halua tulla petetyksi.

      • ajan.hermo

        Paljonko paskasta maksettiin?


      • Sininen.hammas

        Paljonko tuollaisesta pyörästä kuuluu sitten maksaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      418
      2009
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      188
      1543
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1477
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1386
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1176
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      947
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      907
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      67
      762
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      685
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      665
    Aihe