Silä vaan virastoos maatahan eikä kukaa tee mitää.
Eikö sitä hietaa saara tuonne teihin
Liukastaonperkele
5189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kauhajoella on hiekoitettavia teitä vaikka kuinka paljon. On kohtuutonta vaatia, että talousongelmissa kamppailevan kaupungin tekninen puoli kykenisi suoriutumaan kaikista velvoitteistaan. On parempi välttää ulkona liikkumista.
Yksikin kaatumisesta johtuva invalidi on liikaa. Mitä nämä "säästöt" maksavat leikkauksina valtiolle, entä kaatumisesta johtuvat aivovammat?
Tolkuton makoilu aiheuttaa makuuhaavoja
Pitäisi siirtää karhuilta talviuni-geeni kauhajokelaasille siis mulle myös. Sais nukkua alkusyksystä pitkälle kevääseen. Sitten vois heräillä, kun aurauskeppejä kerätään pois ja lähteä abc:lle kahville.
tarvitaan hiekkaa ja nyt taas oikeesti aurausta, ei tartte pelkästään ojanpenkkoja auralla tärvellä. Nykyaikana pitäs kyllä olla semmoset vehkeet ettei liittymiin tulis ainakaan suojalumesta korkeita lumipenkkoja pakkasia oottamaan. Näillä ennusteilla eivät tienhoitajat tällä viikolla saa kuin moitteita vaikka parhaansa yrittäisivät.