Göteborgissa tapahtuneesta polttopulloiskusta moskeijaan, sehän pitäisi raportoida viharikoksena. Tekijäthän ovat muslimeita, sillä syyttäjä Ruotsissa tiedotti että ei liity uusnatseihin.
Malmössä oli myös muslimien mielenosoitus, jossa huudettiin sellaisia iskulauseita juutalaisia kohtaan, että kyseessä on ilmiselvä kiihotus kansanryhmää kohtaan.
Ruotsin valtamedia painaa noita juttuja villaisella, ei viharikos, ei kiihotusta kansanryhmää kohtaan. Suomen valtamedia tekee samoin.
Vaan mikä mekkala olisikaan, jos olis ollu jotkut uusnatsit asialla.
Suomen valtamedia ei paljo hiisku
14
201
Vastaukset
- hahahahahahaahah
Oletpas sinä sekava.
- selväähän.se
Et siis ymmärrä suomea?
Se oli YLE TV:n uutislähetyksen pääaihe, jota puitiin pitkään Löfvenin kommenteineen ja muineen. Kaikessa luotiin vaikutelmaa uusnatsihyökkäyksestä, suoraan sitä sanomatta.
Uutissulku YLE:llä astui voimaan heti, kun YLE:n valetoimitukselle paljastui, että muslimit olivat iskuun syyllisiä.
YLE:n Nordestrengiläis-Göbbelsimäinen toiminta on hävettävää.- suvakki-petturit
suoraanjaselkeästi kirjoitti:
Se oli YLE TV:n uutislähetyksen pääaihe, jota puitiin pitkään Löfvenin kommenteineen ja muineen. Kaikessa luotiin vaikutelmaa uusnatsihyökkäyksestä, suoraan sitä sanomatta.
Uutissulku YLE:llä astui voimaan heti, kun YLE:n valetoimitukselle paljastui, että muslimit olivat iskuun syyllisiä.
YLE:n Nordestrengiläis-Göbbelsimäinen toiminta on hävettävää.Missä viipyy Suomen vastamielenosoitus, aasit ja kamelit mukaan ja menoksi, suvakit.
- vapaa-alpakka
suvakki-petturit kirjoitti:
Missä viipyy Suomen vastamielenosoitus, aasit ja kamelit mukaan ja menoksi, suvakit.
Alpakka marssi joka torille, vihervasurit missä olette.
- koko.kansa
Nyt olisi tosiaan alpakoiden ja pupujen vastaiskun paikka. Lapsukaiset vielä ihmiskilviksi Töölön tapaan, niin tärähtäneistö olisi tyytyväinen, samoin juopot ja laiskat toimittajat.
- hrhtgjfjfjjk
Ruotsin juutalaisyhteisö on nyt tehnyt ilmoituksen poliisille, kiihoituksesta kansanryhmää vastaan. Ja sitä se todella on, koska muslimit mm. huusivat kuolemaa juutalaisille.
- Ennustus666
Pelottava ilmiö! Ei mene montaa vuottaa kun kristityt joutuu menemään Joulukirkkoon poliisivartiossa.
- Missälukutaito
Moskeijaan. Eikö ollut synagogassa,
- tänään_synagooga
Tänään synagooga
huomenna kirkot
koska niissä on vääräuskoisia kaffereita jotka saa vapaasti tappaa
- Öööööhöh
Valtamedia on ollut täynnä juttuja tästä tapahtumasta ja heti aluksi epäiltiin muslimeja,
- kkdkgkfkkdk
Yle ja hesari vai?
- satasen-akka
Kauheaa!!!
- Kim-Il-Soiniland
Pohjois-Korealaisilla olisi vielä paljon opittavaa Suomalaisesta "sananvapaudesta"
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 616123
- 615542
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1224249- 543842
- 143775
- 323209
- 632951
- 592826
- 682568
- 471950