Huomaa liikenteessä pikateillä, joilla on lumipöhryä ja urat muodostuneet kaistoille: kun skoota superpit ja okut vaihtaa kaistaa, huojahtelevat ne rajusti. Suuntavakaus on heikko. Ei varmaan auta vaikka laittais länsirenkaat itäblokin /vinkuintian kehnojen ensiasennusrenkaiden tilalle?
Myöskään lumessa eivät tahdo päästä eteenpäin, paitsi nelivetomallit jotenkin. Harmi kun ei sekään ole oikea neliveto vaan halppiskopio.
Myöskään lumessa eivät tahdo päästä eteenpäin, paitsi nelivetomallit jotenkin. Harmi kun ei sekään ole oikea neliveto vaan halppiskopio.
Vastaukset 5
Vanhimmat
pahinta noissa on se että ikkunat on aina huurteessa tehottoman lämmityslaitteen ja vesi vuodoista johtuvan kosteuden vuoksi,
Se on juuri sitä skodistin surullisenkuuluisaa talvihelvettiä.
Trollipeikot mesovat ja valehtelevat.
Mitäs valehtelua se muka on jos kertoo skoota autojen suuntavakaus ongelmista. Nehän on testeissäkin havaittuja ongelmia, eikä edes skoota itse ole kieltänyt ongelmaa, vaan yrittää korjata sen.
Korjaaminen on vain vaikeaa tai lähes mahdotonta, kun auton muoto ja painonjakauma on alunperin suunnitteluvirhe. Etuakselin päällä ei ole riittävästi massaa, joka näkyy suuntavakausongelmien lisäksi mm. etupyörien pito-ongelmina kiihdytettäessä paikaltaan. Tähänhän ovat mm. tälläkin palstalla takavetoisten puolestapuhuja -kirjoittaja puuttunut ja tätä skodan virhettä asiallisesti esiin tuonut.
Käääk Käääk Kääääk Kääk Kääk Kääk Käääk Kääk Käääk Kääk Kääk KÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄK