Imatran Ketterä kohtaa tänäiltana sarjan kärjessä olevan Titaanit.
Veikkaukseni on että Ketterä voittaa 4-2.
Välillä asiaakin
7
431
Vastaukset
- Savolainen-Pysäyttäjä
Juu Ketterä on aina kova kotonaan...
Veikataan että menee jatkoajalle numeroissa 4-4- Savolainen-Pysäyttäjä
Ketterä-Titaanit meni tosiaan jatkoajalle numerot olivat vain 3-3...
Arvatkaa kukas repi taas rahaa centrebetiltä. - Hoblaa
Savolainen-Pysäyttäjä kirjoitti:
Ketterä-Titaanit meni tosiaan jatkoajalle numerot olivat vain 3-3...
Arvatkaa kukas repi taas rahaa centrebetiltä.HYVÄ KETTERÄ!!!
Ketterältä upea voitto kotkan "wannabe-kingeistä"!! niin sitä pitää...
eikös ne kotkalaiset niin ylistäneet et helppo/varma voitto Ketterästä..??! oli kyl aika surkee esitys titaanien "äijiltä"...
mut pääasia et 2pistettä meni joukkueelle,mille pointsit kuuluki.. :) - OPA8+4=12
Hoblaa kirjoitti:
HYVÄ KETTERÄ!!!
Ketterältä upea voitto kotkan "wannabe-kingeistä"!! niin sitä pitää...
eikös ne kotkalaiset niin ylistäneet et helppo/varma voitto Ketterästä..??! oli kyl aika surkee esitys titaanien "äijiltä"...
mut pääasia et 2pistettä meni joukkueelle,mille pointsit kuuluki.. :)Ketterältä aivan upea jatkoaikavoitto sarjan kärkijoukkueesta.
Taitaa kohta olla HeKi sarjan kärjessä. - Kotkalainen
OPA8+4=12 kirjoitti:
Ketterältä aivan upea jatkoaikavoitto sarjan kärkijoukkueesta.
Taitaa kohta olla HeKi sarjan kärjessä.Myönnän, että Titaanit pelasivat todella huonosti. Suorastaan ihmettelen ettei Ketterä tehnyt enempää maaleja. Ei ollut Ketterältäkään paras mahdollinen peli.
Kuten jo toisessa keskustelussa mainitsin, Titaaneilta puuttui tärkeitä pelaajia. Ja väsymys painaa. Saatiin kuitenkin yksi piste!
Edelleenkään en kiellä, etteikö HeKi nousisi taas sarjan kärkeen, kun pelejä on yhtä paljon kuin Titaaneilla. Mutta Ketterällä ei siihen enää mahdollisuuksia ole.
Tarkoituksena ei ole haasta riitaa. - jokusen jaska
Kotkalainen kirjoitti:
Myönnän, että Titaanit pelasivat todella huonosti. Suorastaan ihmettelen ettei Ketterä tehnyt enempää maaleja. Ei ollut Ketterältäkään paras mahdollinen peli.
Kuten jo toisessa keskustelussa mainitsin, Titaaneilta puuttui tärkeitä pelaajia. Ja väsymys painaa. Saatiin kuitenkin yksi piste!
Edelleenkään en kiellä, etteikö HeKi nousisi taas sarjan kärkeen, kun pelejä on yhtä paljon kuin Titaaneilla. Mutta Ketterällä ei siihen enää mahdollisuuksia ole.
Tarkoituksena ei ole haasta riitaa.kyllä tais olla kauden paras peli Näreharjussa keskiviikkona. Hienoa että Ketterä jaksoi painaa loppuun asti ilman turhia jäähyjä ja korjattiin 2pistettä "parempaan säilöön"! :)
- Kotkalainen
jokusen jaska kirjoitti:
kyllä tais olla kauden paras peli Näreharjussa keskiviikkona. Hienoa että Ketterä jaksoi painaa loppuun asti ilman turhia jäähyjä ja korjattiin 2pistettä "parempaan säilöön"! :)
Enpä nyt sanoisi parempaan, mutta kai Ketterä keskiviikkona pelasi paremmin, kun voitti Titaanit. Onnittelut voitosta!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1432679Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3611984- 401717
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii331584Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327937Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110928Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772