Alla suora lainaus IL:n Alabaman senaattorivaaleista koskien seksuaalisesta häirinnästä syyettyä republikaaniehdokasta Moorea.
"Lasten ahdistelusta epäiltyä Moorea tuntuivat tukevan enää vanhoilliset kristityt ja presidentti Donald Trump lähipiirinsä kanssa."
Missä nyt on se korkea moraali?
Usko ja tasa-arvo
Oudoksuttaa
4
99
Vastaukset
- jhgjghjghj
Korkea moraali on uskovaisten puheissa, ei teoissa.
Korkea moraali on kristinuskossa, eikä niissä, jotka ovat poikenneet pois kristinuskon opeista.
Aijaa, puhut siis itsestäsi. Eli kerrankin totta. Olitkin aikamoinen vintiö aina suviseuroilla..
- eimitäänväliä
Mutta eihän kristinuskossa teoilla ole mitään väliä, aivan kuten toisessa ketjussa kirjoitit. Sanoit siellä ettei mikään teko estä uskovaa pääsemästä taivaaseen. Joten millään uskovan teoilla ei siis ole mitään merkitystä, taivaaseen pääsee silti aina jos vain uskoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136975Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1074727L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa563990TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133344Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6892057Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2361432- 661348
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja561297Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12972