Mitä mieltä olet maahanmuutosta?

tyhmyyttä

Tämä kysymys on jäseneksi hakeville. Voi sanoa että kaikenlaista. Suurin osa ipun kannattajista vastustaa tolkutonta maahanmuuttoa jo pelkästään kustannusten takia. Minäkin jouduin lapsena asumaan maahamuuttajien kanssa samassa huoneessa kun joku vennamo pakotti siihen. Vastineeksi sain keuhkovian muuttajan mahorkan polttamisesta .Kukaan omasta perheestäni ei ikinä polttanut. Minähän en tietysti voinut asialle mitään mutta nyt voin. On vastuutonta päästää maahan vieraita jotka ovat ymmärtämättömiä perusasioista. Kenenkään ei ole pakko asuttaa kotiinsa vieraita ihmisiä. Tämä kai kuuluu perusoikeuksiin tässäkin maassa.

4

263

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matuskeptikko

      Olen sitä mieltä, että yhtä ainutta matua ei olisi koskaan tarvittu. Arabi-islamisatsioonia perustellaan varmasti ASO:n asutuspolitiikalla. Kun kerran karjalaisia kristittyjä on asutettu, on muka tuotava rajoituksetta myös rauhanuskonnon porukkaa Marokosta Turkuun.

    • septima

      IPU tukee vapaata matkustamista. Persut haluavat estää esn.
      Emme ole vapauden kieltäjiä kuten persut.

      • Ei.itsenäyydelle.puolue

        Siis IPU:n motto on.. EU hyvä Venäjä Hyvä jne..


    • oukkidoukkiii

      Ipu on maahanmuutto asiassa vihervasemmiston kanssa samalla linjalla. Ei vaan tuo sitä taktisista syistä esille. Sama koskee pakko Ruotsia. Uusia tulokkaita sumutetaan täysin ja sit kun se selviää, niin sit ne lähteekin pois.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1023
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      926
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      810
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      747
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      639
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      606
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      172
      565
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      550
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      548
    Aihe