Tätä se uskonnollisuus on kun mikä vaan voi tarkoittaa mitä vaan. Nyt kirkkoa uudistetaan niin että palvotaankin "Jumala, Pyhä Kolminaisuus, Isä ja Äiti, Poika - Sisar ja Veli, ja Henki"-yhdistelmää.
Kuinka paljon kirjoituksista oikein voidaan laittaa uusiksi ennen kuin ihmiset tajuavat että ei niissä olut päätä eikä häntää alunperinkään? Sama meininki Suomeen niin saadaan eroluvut nousuun.
Alkuperäinen artikkeli:
http://beta.oikeamedia.com/o1-47606
Ruotsissa palvotaan kohta äiti jumalaa...
Sikamaster
2
124
Vastaukset
nam, olutta ja viiniä. Se on uskontoa se kun lisätään kolminainen ainesosa: Lihapulla tai HK:n Blå. Sininen!
Suomessa uskovaiset huokaisevat helpotuksesta kun seksipronominit puuttuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651566
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16605ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40537Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45488Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185422- 26419