https://www.youtube.com/watch?v=nSdmxi_4-qI Parhaat retkieväät/ruuat.
Retkiruoka
olenbotti2
8813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Makarooni olla paras eväs retkellä.
h,, miksei jos se on maustettu sienijauheella ja on ketsuppipussi rintataskussa. Parasta on sienikeitto kuivatuista sienistä (eivät paina paljoa repussa!), kermatilkalla höystettynä, antaa energiaa ja lämpöä ja taas jaksaa hiihdellä suurenkin suon reunamat kun kohta iki-ihanat vahvat hankikelit koittavat..... : 2000 x sydän :
Taas tätä roskaa
Niin, sienet on roskaa, olet oikeassa.
Juuiiolla sappi kiehuu kovasti...he..hee kateus nousee ja ressitaso..
Video on kyllä parhautta!
Tästä ei puutu enää kuin se amerikkalaistyylinen huuto, että henki lähtee jos makkara ei ole keuhkoissa viimeistään minuutin päästä ja koko helvetti on kiinni siitä urposta, joka on tukehtumassa siihen makkaraan.
mahdollisimman paljon yritän luonnosta hankkia syötävää, vuodenajasta tietysti riippuen. sienet,kalat, riistaa tai marjoja. AINA kuitenkin varalta mummonmuusit ja makaronit matkassa! (-;