Kenelläkään kokemusta?

Onko kenelläkään kokemusta risiiniöljystä? Apteekissa sanoivat, että jos yhtään vaaraa siitä, että olisi suolessa tukos tms. vastaavaa, ei pitäisi edes kokeilla. Kuulema niin tehokasta ainetta. Tyhjentää muutoin koko suolen.
2427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi risiiniöljyä, kun paljon hellempiä ja vähemmän rajuja keinoja on olemassa. Jos epäilet suolitukosta, mitään laksatiiveja ei kannata kokeilla, vaan lääkäriin!!!!

Äänestä
  • Juh.. Miedommat tuntuvat, ettei ne auta :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskaltaisiko testata kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta risiiniöljystä? Apteekissa sanoivat, että jos yhtään vaaraa siitä, että olisi suolessa tukos tms. vastaavaa, ei pitäisi edes kokeilla. Kuulema niin tehokasta ainetta. Tyhjentää muutoin koko suolen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu