Vaikeaa on

Vaikeaa on olla vaikka RUSIna mutta vielä vaikeampaa on tunnustaa itsensä vihreäksi. Kohta se Soininvaarakin tekee parannuksen, tulee uskoon ja katuu pahojatöitään eläkeläisiä kohtaan. Siellä siten Nebulosakin itkee omaa typeryyttään Oden sylissä pää leväten! Niitä Rosa silittelee ja paijaa......Alivaltiosihteerin katsoessa pää kallellaan menoja!
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lehti kirjoittaa tänään:
" Luopumisen elkeitä"
10.2.2005 6:50

Osmo Soininvaara (53) on kuin uudesti syntynyt.
Viime syksystä asti hän on näyttänyt siltä kuin kantaisi koko maailman tuskaa harteillaan. Nyt hän askeltaa ryhdikkäänä ja iloisena - ratkaisun tehneenä.

Jotain tällaista sitä on jo odoteltukin. Sinnemäki odottaa jo vesi kielellä paikkaa auringossa.
Oden syntilista eläkeläisiä kohtaan on raskas meille eläkeläisille ja myös Odelle itselleenkin. Se on painanut hänen sielunsa aivan liikaa käppyrään. Olisikohan hänen seuraajasta ODEN virheiden korjaajaksi? Sen aika näyttää.
Toivomme parasta ja pelkäämme pahinta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olla monessa kirjoitti:

Vaikeaa on olla vaikka RUSIna mutta vielä vaikeampaa on tunnustaa itsensä vihreäksi. Kohta se Soininvaarakin tekee parannuksen, tulee uskoon ja katuu pahojatöitään eläkeläisiä kohtaan. Siellä siten Nebulosakin itkee omaa typeryyttään Oden sylissä pää leväten! Niitä Rosa silittelee ja paijaa......Alivaltiosihteerin katsoessa pää kallellaan menoja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu