Jaguarin arvo suli .2EUR per kilometri

Sillälaillla

http://www.scc.fi/vaihtoautot/vaihtoauton-tietosivu/Jaguar/xf/30d-portfolio-aut--led-ajovalot--navigointi--keyless--imuovet--meridian-sound-system--1-omisteinen/LNK662/ Tässä vähän esimerkkiä. Auto kaikilla varusteilla varmaan 120 tonnia tai enemmän. 30 ajettuna hinta tippunut 62800e. Varmaan hyvitys ollut 55 tonnia ja myyvät sen 60 korkeintaan jos joku ylipäänsä tuon ostaa. Kannattaa valita jaguar jos haluaa heittää rahaa roskiin. Tämäkin auto on ollut vain 30tkm tällä yhdellä omistajalla ja sitten on huomattu sen olevan sysipaska:)

13

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SäOotNiinNero

      Voi harmi, no ei sulla ole varaa edes siihen.

    • Jereehhh

      Joo kattonu kans et noiden hinnat pudonnu ihan pimeenä.

    • JAGGEXE

      PERSAUKINEN VIHREÄ SIELLÄ RUIKUTTAA

      • pankki.luotottaa.uhot

        Velkavarakkaat huutelevat rahoista eniten - siis luotonantajan rahoista.

        Isot kirjaimet saa pois päältä näppäimistön vasemman reunan Caps Lock -näppäimellä.


    • toteaja-

      joo, jos ostaa auton arvon säilymisen perusteella, on tyytyminen toyotaan, joka varmasti on taloudellisesti järkevää.
      Aina ei kuitenkaan ole päällimmäisenä mielessä säästäminen.... se sallittakoon.

    • Jaguarilla.kuljetaan

      Kyseinen auto meni vaihdossa uuteen. Vaihtajalle ei ollut arvonalenemalla mitään merkitystä. Klikkasi tililtään rahaa lisää ja tekee sen taas kun aika on. Köyhät ne täällä turhaan kateellisina kirjoittaa Jagge-palstalla. Menkää kommentoimaan kuinka muut merkit pitävät arvonsa niin hyvin!

    • Aika_järkyttävä

      arvonalenemahan tuo on mutta asiaan liittyy myös toivonkipinä. Jos joku haluaa laatuauton halvalla, kannattaa etsiä muutaman vuoden ikäisiä luxusautoja. Ostin aikoinaan omani 5-vuotta vanhana leasingautona Saksasta ilman takuita ja siinä kunnossa kuin se oli liikkeeseen tullut. Autoa ei oltu ehditty edes pestä. Hinta oli alle 20% uuden hinnasta eikä auton kanssa ole ollut juuri mitään ongelmia.

    • luksuksia

      no ei kai xf ole vielä luksusauto xj voi sanoa että on luksus, lisävarusteillahan saa hinnan nousemaan hurjasti uutena. ja tosiaan jos on tarvetta ajaa "luksus" autolla niin sitten tuollainen kannattaa ostaa, muutaman vuoden ikäisiä xj jaggeja saa 40-50 tonnilla kait.

    • Massimies1

      Köyhät on huolissaan massimiehiin rahoista, voi, voi.

      • Massimies2

        Lienetköhän poikapolo vielä nähnytkään massimiestä? Voi, voi!


    • epofspvom

      Kuten tuli jo monta kertaa sanottua, Jaguar sopii ihmisille joilla ei ole pikkurahasta puutetta ja tekee mieli jotain kivaa.

      • Jagvaanon

        No joo, kolmas Jag alla, jos jotain huollon lisäksi tulee, aina kirpaisee mutta ei kai mitään ilmaiseksi saa


    • burningg

      Jonku Jaguar Suli korjaamon pihaan ihan äskettäin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3404
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2004
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1739
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1387
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1237
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1145
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe