Astma hiihto huipussaan

STOP_ASTMAHIIHTO

2

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hihto

      No onneksi sentään Suomi voittaa kateudessa Norjan 5-0

    • Reipas61

      Maastohiihto on ollut vuosia yhtä pelleilyä. Norjalaiset saa vetää myrkkyjä niin paljon kuin sielu sietää. Norjalaisvetoinen FIS ei käräytä, mutta jos jostakin syystä joku tähti kusee pulloon mielettömän paljon liikaa rohtoja, niin lyödään parin kuukauden kilpailukielto kesäkuukausille ja liitto maksaa palkintorahat.
      Kun ampumahiihdossa joku yrittää fuskata, niin tehokkaan seurannan vuoksi käry käy yleensä nopeasti. Maastohiihto on kuin IAAF:n isännöimä yleisurheilu - käryt tulevat vuosien päästä, kun ulkopuoliset tahot pääsevät tutkimaan näytteitä.
      Maastohiihdon sisäsiittoisuus on havaittu K-Euroopassa. Jos siellä joku liikkuu suksilla ripeästi, niin selkään ilmestyy äkkiä ase. Ampumahiihtoa arvostetaan, vaikka maastohiihdossa menestyminen olisi helpompaa. Eihän mukana ole enää kuin muutaman maan urheilijoita. Siis lähinnä niitä, jotka eivät oppineet ampumaan.
      Missä on helpompaa hankkia olympiamitalia kuin maastohiihtoviestistä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      144
      1800
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1718
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1450
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1315
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      218
      1211
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      71
      1123
    7. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      279
      1123
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1002
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      908
    Aihe