https://www.youtube.com/watch?v=Zk3USTWiH44
Mitä tuolle Turuselle on tapahtunut? Nainen tulee lavalla , vääntelee naamaansa kun mielipuoli, eikä tuossa laulussa ole mitään tolkkua - huh. huh!
T Turunen raiskattua joulua
7
517
Vastaukset
- HyiMitenVastenmielistä
Tarja Turunen tuskin oli humalassa lavalla vaan toteutti "taiteellista vapauttaan". Siihen kuului naaman vääntelyä, koikkelehtimista ja sätkyilemistä, ylimääräisiä kiekauksia ja ulinaa korkealta. Tarjan mursu- tai valasäänen käyttö jäi vain puuttumaan Kuopion White Christmas -esityksestä. Erinomaista, ettei Turunen ole enää Nightwishissa, hänhän karkoittaisi bändistä ison joukon faneja.
- upeitanaisia
No ääntä ainaskin löyty, ei voinut valittaa, etteikö olisi kuulunut takariviin saakka, mutta ehkä hieman yliesiintyi. Elise on tyylikäs ja kaunisääninen esiintyjä.
- sallinappanahka
Ihan kelpo duettohan tuo on. Tarja on nykyisin armoton metallimimmi, tatskat ja kaikki.:)
Mutta mitä tapahtui tälle rouvalle keskikesän juhlan alla, kun meno oli vielä keskitalven juhlan alla tällaista?:) https://www.youtube.com/watch?v=IDLwkP2Jxqs - RJKuopiossa
Tarjan tavasta laulaa/ esiintyä voi olla montaa mieltä. Mutta onhan Tarjalla vaan huikea karisma Kun vetivät näitä duettoja Joen kanssa ei koko ukkoa edes huomannut lavalla.
Itse tykkään kun Tarja laulaa ja käyttää ääntään näin. Eikä kikkaile liikaa
https://www.youtube.com/watch?v=tL3zOCrA7bQ- aavemariia
Jep. Onhan Tarjalla rautainen ammattitaito ja itseluottamus kohdillaan. Aika kylmiltäänhän nämä esitykset vedetään, joten pienet ylilyönnit nyt käsittää. Hyvä ja lämmin oli Marcon ja Tarjan Ave Mariakin.
On vaan RJ mennyt tuollaiseksi spektaakkeliksi.
- hollannin_kukkia
Onneksi ei tuota möykkäävää ja koikkelehtivaa noitaa tarvitse Nightwishissa katsoa. Ne jotka vinkuvat edelleen "tarja takas" eivät ymmärrä ajan jättäneen Tarjan.
- mennyytäon
Kauan sitten mennyttä ollut jo tuo raakkuja...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231863
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001650Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511225Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491108Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797