Kun lukee noita vihaviestejä niin itsestä tuntuu, että ei ole yhtäkään ihmistä kenen viha minuun sattuis. Paljon on kyllä ihmisiä kenestä pidän ja joistakin hyvinkin paljon, sekä eräs kenestä pidän täydellisesti, kaikesta hänessä ja siitä miten minuun vaikuttaa...mutta ajatus edes hänen vihasta minua kohtaan, ei tunnu miltään! Onko ihan normaalia?
Mistähän se tämä
Kielii
676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En osaa sanoa tuohon.
Mutta on paljon vihaa, mikä ei ole normaalia, ja mikä ei ole mitenkään oikeutettua. Sellainen viha tuskin koskettaa, minkä "syy" on vihaajan päänvikaisuus.
Tajuat että ihminen joka sinusta oikeasti pitää ei kirjoittele sinulle niin. Se on harhaa luulla niin. Mieliala johtaa lukemaan määrättyjä viestejä. Niitä ei silti kannata omia.
Mietin itse aina mitä on irl puhuttu ja koettu. Tiedän että kukaan ei minulle täällä ilkeile.
Ootko sää nyt kotona?
Viha on helpottava tunne vihaajalle, ja joskus vaikuttaa myös vihattuun. Sinulla on vahva itsetunto, ja et ole järin empaattinen, joten sinulla on paljon vihaajia.
Psykopaatti et tunne mitään? :O
niin liika itseensä katsominen ja ajattelu:en kai nyt taas vaan aiheuttanut sanomista.eikös meidät juuri näin ole opetettu.kun en vaan nyt sanos tai tekis väärin.ku annettas vaan elää eikä kokoajan oltas ku pystyyn valettuja.eihän täällä kukaan kolhuitta pääse mut loukata ei tietentahtoin saa ketään.ja anteeksi on hieno sana.