Näin unta mikä tuntuu erilaiselle unelle. Unessa ensin kaverin kanssa tapahtui riita ja lähdin juoksemaan ulos. Katsoin taivaalle ja näin todella ison lentokoneen. Sitten lentokone kaarteli ilmassa ja tippui alas. Minä ja muut ihmiset lähdimme juoksemaan karkuun tulevaa savua. Lentokoneen osiakin lenteli ja "säteily" kipu iski. Sitten pysähdyin ja ihmiset ympärilläni juttelivat ja suustani alkoi tulla savua? Toisenkin ihmisen suusta alkoi tulla ja muut testasivat meidän pulsseja 😃 Kuoleman tunne tuli ja heräsin sitten :o
En ole nähnyt tämmösiä erilaisia unia pitkäån aikaan niin olisi kyllä kiva tietää onko tällä unella jotain sanottavaa! Kiitos jos autat:)
Lentokoneen tippuminen unessa!!
6
947
Vastaukset
- ehhehhee
varo ettet jää lentokoneen alle sitä jeesuskin pelkäs..missäs muuten jesse on kun sen piti ilmestyy 2000-luvulla raamatun mukaan
- AY.ukko
Olin koko työurani ajan duunissa lentokentällä ja silloin näin toistuvasti moisia unia. Nyt eläköidyttyäni en näe koskaan vaikka lennän kuukausittain.
- mieleen.jäänyt
Muistan vieläkin joskus 90-luvulla nähneeni järkyttävän painajaisunen että helikopteri putosi lähellä metsän takana maahan ja räjähti tulipalloksi. Olisikohan ollut jonkinlainen takauma 80-luvulla oikeasti tapahtuneesta Ahveniston helikopterionnettomuudesta...
Unessa tapahtui ensimmäiseksi riita kaverin kanssa. Luultavasti tämä riita kertautuu unessa ja liittyy unen myöhempiin vaiheisiin.
Kun olit riidellyt kaverisi kanssa, juoksit ulos. Toisin sanoen lähdit hänen luotaan, otit etäisyyttä häneen.
Seuraaksi näet suuren lentokoneen kaartelevan ja putoavan maahan. Yhteinen matka ainakin joidenkin osalta päättyi siihen. Kenties ajattelit myös sinun ja kaverisi yhteisen matkan päättyneen äkisti.
Lentokoneen osia lenteli, toisin sanoen yhteinen olemisenne purkautui raivokkaasti.
Kipu iski. Sanoisin, että tässä vaiheessa kaduit riitaa kaverisi kanssa tai ainakin tunsit piston siitä sisälläsi.
Savun tuleminen suusta kuvaisi hyvin tilannetta, että harmittelit kaikkea mitä tulit vihastuksissa sanoneeksi.
Kuoleman tunne voisi viitata vahvaan syyllisyyden tunteeseen tapahtuneesta. Tosin unessasi toisellakin henkilöllä oli savuava suu, ilmeisesti riitakumppanillasi. Tämä kertoisi ajatuksesta, että pidit häntäkin osasyyllisenä riitaan.
Kiitos unesi jakamisesta.Jäi tuo kuolema-asetelma vielä mietityttämään.
Itseasiassa kuoleminen taitaa tässä tapauksessa kertoa katumuksen sijasta siitä, että välirikko on ajateltu lopulliseksi.
Riitelitte. Yhteinen taipaleenne räjähti palasiksi. Olitte kumpikin sanoneet sanottavanne savuavista suista päätellen ja lopulta teidät erotti kuoleman pysyvyys.
- ksdjsdkjfjksfjjl
Kovalla pakkasellahan sitä suusta tuppaa tulemaan "savua" = höyryä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod203193- 162092
Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3611865Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2371864- 311467
- 301390
- 221207
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai671162- 641029
- 54997