Tsadin Sanomat ei ole perspektiivin kapeudestaan johtuen juurikaan merkittävästi Keskustaa noteerannut.
Nyt "sokea kana" on kuitenkin löytänyt jyvän raportoidessaan Viestikeskuksen toiminnasta.
Saattaa hyvin olla mahdollista, että laittomia kantasuomalaisiin kohdistuvia keinoja on käytetty.
Entinen Viestikoelaitos on minulle aika tuttu yksikkö. Siellä on palvellut eräs palvelustoverinikin.
Nyt "sokea kana" on kuitenkin löytänyt jyvän raportoidessaan Viestikeskuksen toiminnasta.
Saattaa hyvin olla mahdollista, että laittomia kantasuomalaisiin kohdistuvia keinoja on käytetty.
Entinen Viestikoelaitos on minulle aika tuttu yksikkö. Siellä on palvellut eräs palvelustoverinikin.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ota+homppeli+Ossi+pää+perseestä+ja+hengitä+raitista+ilmaa;-))+Niinistö++70%,+Väyrynen+3%.+Väyrynen+on+kovassa+nousussa;-)))))))
Tuo gallup on tehty Helsingin kokoomusmummojen ompeluseurassa.
Väyrysen osalta Suomi-Neuvostoliitto seuran jäsenistön keskuudessa, yllättävän paljon niitä vielä on hengissä. Myös FSB ja KGB tukee Väyrystä yli sadan prosentin kannatuksella. Vanhasta ei tue kukaan, ei edes mummot, puhumattakaan kunnon keskustalaisista, he tukevat myös Niinistöä!
Sinä MkvaVanhus et näistä asioista mitään ymmärrä. Maissipersettäsi osaat näytellä, joten jatka samalla linjalla.
Kepu lähti kahdella ehdokkaalla presidentinvaaleihin, keput luulee, että Kittilän tapaan molempien ehdokkaiden äänet lasketaan yhteen. Sipilää insinöörinä (tiploni) kyrsii ja tukka harvenee. Saakohan Vanhanen yhtä paljon ääniä, kuin Ossi, peräti kahdeksantoista!!
HS uutisineen on Putinin asialla. Käyvät hyökkäykseen Suomen oikeutta tiedusteluun. Tämä Pietarin asialla oleminen selittään Isänmaallisen Keskustan kimpussa pyörimisen.
Tiedustelussa menestyy riittävän älykäs, kylmäpäinen ja yhteenlaskun taitava. Tunneailahtelijoista ei siihen ole.
Sen vuoksi sinua Ossi ei koskaan laskettu esikuntaan tai vielä vähemmän tiedusteluun. Sinulla on jalat sen verran tukevasti ilmassa, kuten työtoverisi sinut määritteli ja muut nauroivat hyväntahtoisesti.
Tunne-elämän pitää olla tiedusteluihmisellä tasapainossa. Sellainen ymmärtää myös ihmistä tunnetoinnan näkökulmasta, joka saattaa olla jopa se puuttuva palanen.
Hikkouksiin kuten viinaan ja naisiin sekä uhkapweleihin ei hyvä tiedusteluihminen sorru.
Tunnetoinnan.... geputalk Ossi? Sitä kokonaisuutta odotellessa..
Yritä ossi vähentää alkoholinkäyttöä sillä tuskinpa selvin päin kirjoittelet noin surkeasti.: "tunnetoinnan", "Hikkouksiin", "uhkapweleihin".