Univormut yms

SeinäävastenJärjesty

Mistä johtuu kiinnostus univormuihin, onko tutkittu? Esim armeijavaatteet miehen päällä (inttipoikia ei lasketa) on niin tolkuttoman kuumat. Mies joka ei kesäshortseissa tai kotiverkkareissa saisi mielikuvitusta liikkeelle, saa mut rakentamaan mielikuviini kokopitkän aikusten elokuvan sekunneissa. Ihan sairaan kuumaa kun jollain 40-60 vuotiaalla raamikkaalla miehellä on armeijan vaatteet ja hyvä ryhti, tiukka katse ja vakaa olemus. Tekee mieli toimia väärin ja jäädä odottamaan rangaistusta.

5

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rangaistuksenydin

      olisi alinomaan vaihteleva tahti ja tauot.

    • SeinäävastenJärjesty

      Kuumaa..

    • JäiMieleeniHän

      Valapäivänä en muuta tehnytkään kuin tsiigailin just niitä yli 40 vuotiaita armeijakomistuksia univormuissaan huh! Yksi oli aivan hiton hyvännäköinen ruokalan jonossa, harmaa pantteri, olisin lähtenyt hänen kanssaan jos olisi vinkannut. : )

    • nöehkäpä

      synki kändii häkeytyä ärmeijään. Kyllä sinne ötetään vänhöjä häähköjäkin.

    • Eräs naispuolinen kaverini kertoi, kuinka heidän työpaikallaan oli ollut palotarkastus. Hänen työkaverinsa meni kuulemma tarkastusta valvovasta klassisen komeasta aikuisesta isosta miehestä täydessä palopäällikön palvelusunivormussa niin sekaisin, että töistään ei enää sinä päivänä tullut mitään. ; )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1364
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      102
      881
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      713
    4. 51
      605
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      13
      521
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      417
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      389
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    Aihe