Osaako joku selittää miksi näin on, nyt minulla useamman kerran on ihan sattunut valo. Olen peittänyt silmiä tai pitänyt sen takia kiinni.
Vastaukset 5
- Kokeiltuna
No kohtausten jälkeen voi tuntua aivan miltä vain. Miksi on kohtauksia kuinka paljon lääkkeitä kokeiltu ?
- LEPPIS10
Ensin kokeiltiin Keppraa, kaikki meni huonompaan. Nyt Deprakine 600 600.
- Kokeiltuna
1 lääke vain yleensä 2 ainakin on käytössä. Epilepsialääkkeitä on paljon erilaisia kokeilla yleensä päästää hyvään kohtaustasapainoon.
- valoallergiako
LEPPIS10 kirjoitti:
Ensin kokeiltiin Keppraa, kaikki meni huonompaan. Nyt Deprakine 600 600.
Voi johtua lääkkeestäkin. Minulla oli sama kokemus Deprakinesta. Karbamatsepiinit aiheuttavat valoallergiaa.
- LEPPIS10
Missään muussa tilanteessa ei näin ole. Mutta en ole neurologille sanonut. Voisin raportin perään sen kirjoittaa kun ONNEKSI ei ole (vielä) tullut uutta kohtausta sen jälkeen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487