Työttömien aktiivimallin äänestäjät

103 jaa äänestänyttä ovat todella epäisänmaallisia juntteja, Ku Klux Klan töihin..
651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

– Työtöntä, joka ei löydä työtä, rangaistaan sen takia, että hän ei ole löytänyt työtä. Työttömälle, joka ei ole saanut työtä, tehdään rankaisu siitä, että hän ei ole saanut työtä. Tämä on kyllä pohjoismaisen hyvinvointiyhteiskunnan käsittämätön sovellutus, Heinäluoma sanoi.
tästä ei kyllä hyvää seuraa................................................................................................................................................

Äänestä

"helpot keinot jo käytetty"
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/237793-ministeri-uusista-tyollisyysluvuista-vaitan-aika-lailla-pokkana-helpot-keinot-jo

ja likaiset temput aloitettu

Noista aktiivimallin alennuksista työttömyysturvaan kannattaa valittaa, perusteilla ja lopputuloksella ei niin väliä. Perusteena voisi olla vaikka työttömyysturvalain aktiivimallin perustuslain ja euroopan ihmisoikeussopimuksen vastainen soveltaminen, tuo on sopivan ylimalkainen peruste mutta se on kuitenkin tutkittava jokaisen valittajan osalta erikseen. Kummasti "herkistää" virkakoneistoa käsitellä kymmeniä tuhansia valituksia. On oikein että byrokraatit saavat maistaa omaa lääkettään.

Perustuslain 21§:n perusteella viranomainen joutuu tekemään päätöksen noista alentamisista jokaiselle erikseen, ellei tee niin sitten valitusten sijasta rikosilmoituksia virkavelvollisuuden rikkomisista.

Päättäjät käyttävät likaisia temppuja työttömiä vastaan joten ei vastatoimienkaan tarvitse olla kovin hygieenisiä. Noiden vastatoimien tarotuksena on osoittaa hallitukselle se kuninka tyhmän tempun nyt tekivät. Kissakin oppii käymään hiekkalaatikolla jos sille syöttää omaa paskaansa, nyt sitten katsottaisiin kuinka oppivainen hallitus on.

Mietitään yhdessä sitä mitä muita vastatoimia tuon mielettömyyden lopettamiseksi voitaisi tehdä.

Äänestä

Työttömät!
Tappakaa jouluksi perheenne ja itsenne!

Suomen lestadiolaiset ja saatananpalvoja Sipilä.

Äänestä

Minä olen hyvässä ammatissa ja tienaan n. brt.32.000e/v. Mua ei kiinnosta oliko muilla töitä tai löytyykö yleensä töitä kaikille. Tietenkin työttömät joita nykyteknologian aikakaudella ja päätökset päättäjineen lisää väistämättä runsaslukuisesti ei ole heidän vika jos töitä ei löydy vaan vikaa voidaan hakea poliittisista päätäntäelimistä.
On parasta että pidän omat asiat kunnossa enkä välitä niistä joilla menee heikosti tai elämä muuten murjoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työ-__-tön kirjoitti:

103 jaa äänestänyttä ovat todella epäisänmaallisia juntteja, Ku Klux Klan töihin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu