Suzuki T-125 "lepakko"

SuzukiT125

Löytyisiko tuollainen vielä jostakin?
Tuskin, mutta kyselen nyt kuitenkin.

4

1678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jutustelija1

      Harrastajat toki myy jos maksat reilun hinnan, ja joiltain voi löytyä vanhaa perua nurkista muutenkin vaikkei itse harrasta mobilisti hengessä.

    • Seppojamopo

      Kauhean paljon noita ei ole säilynyt.
      Kevarien kohtalo yleensäkin on tulla nuorison raiskaamiksi ritsoiksi nopeasti.

      Taisi olla vuonna 1994, kun Keltaisessa Pörssissä oli tuollainen vihreä Lepakko-Suzuki myynnissä hintaan 2200 mk. Ostin pois.
      Ajettu sillä oli 11 000 km ja alla vielä alkuperäiset INOUE-renkaat.

      Tuolla se on tallissa vieläkin. Ei valitettavasti ole myytävänä.

      • Jutustelija1

        Kiitos Seppo ja moposi infosta, on ihan mukavaa lukea välillä palstalta asiaa ja uutta tietoa.


    • LöytyyGT

      Löytyy lepakoita vieläkin kunhan viitsii etsiä,ollut suosittu malli täällä(kin) ja jos 125 kelpaa niin vielä helpommin löytyy,käsittääkseni noita oli myös 250cc kin?
      Missä kunnossa onkin sitten eri juttu,jos projektit kelpaa niin löytyy parempia josko huonompiakin ja jopa MR kilvissä olevia entisöityjä,miten vaan haluaa lepakkonsa?
      Nämä vanhat piikit on huonosti säilyneitä,eihän niitä säästelty toisin kuin isompia pyöriä ja koskee joka mallia lähestulkoonsa piikipuolelta.
      Vanhat 2t ovat kokemassa täällä kuin muuallakin nostalgiapiikin ja erityisen haluttuja rupeavat olemaan piikipuolen yläpuolelta olevat mallit ja kukkulan kuninkaina triplet olipa Suzuki tai Kawa jo pienemmistä malleista alkaen koska äänet kuin kulkupuolikin ulkonäön kera vintagea parhaimmillaan.
      Suzuki T ja GT 250-500,Yamaha RD 250-350 jne ja kaikkiin näihinhän saa yhä hyvin osia Ebaysta ja MP liikkeistä netin kautta ellei kotimaata halua tuplahinnoin rahoittaa...
      Kaikkia osia ei tietenkään enää uusina löydy,tekniikan osia kylläkin aika helpostikkin ellei tosi erikoinen vehje kyseessä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      138
      4754
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      177
      3893
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      115
      3586
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      43
      2901
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      138
      1856
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1658
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      58
      1308
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1289
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1251
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1203
    Aihe