Suzuki T-125 "lepakko"

SuzukiT125

Löytyisiko tuollainen vielä jostakin?
Tuskin, mutta kyselen nyt kuitenkin.

4

1527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jutustelija1

      Harrastajat toki myy jos maksat reilun hinnan, ja joiltain voi löytyä vanhaa perua nurkista muutenkin vaikkei itse harrasta mobilisti hengessä.

    • Seppojamopo

      Kauhean paljon noita ei ole säilynyt.
      Kevarien kohtalo yleensäkin on tulla nuorison raiskaamiksi ritsoiksi nopeasti.

      Taisi olla vuonna 1994, kun Keltaisessa Pörssissä oli tuollainen vihreä Lepakko-Suzuki myynnissä hintaan 2200 mk. Ostin pois.
      Ajettu sillä oli 11 000 km ja alla vielä alkuperäiset INOUE-renkaat.

      Tuolla se on tallissa vieläkin. Ei valitettavasti ole myytävänä.

      • Jutustelija1

        Kiitos Seppo ja moposi infosta, on ihan mukavaa lukea välillä palstalta asiaa ja uutta tietoa.


    • LöytyyGT

      Löytyy lepakoita vieläkin kunhan viitsii etsiä,ollut suosittu malli täällä(kin) ja jos 125 kelpaa niin vielä helpommin löytyy,käsittääkseni noita oli myös 250cc kin?
      Missä kunnossa onkin sitten eri juttu,jos projektit kelpaa niin löytyy parempia josko huonompiakin ja jopa MR kilvissä olevia entisöityjä,miten vaan haluaa lepakkonsa?
      Nämä vanhat piikit on huonosti säilyneitä,eihän niitä säästelty toisin kuin isompia pyöriä ja koskee joka mallia lähestulkoonsa piikipuolelta.
      Vanhat 2t ovat kokemassa täällä kuin muuallakin nostalgiapiikin ja erityisen haluttuja rupeavat olemaan piikipuolen yläpuolelta olevat mallit ja kukkulan kuninkaina triplet olipa Suzuki tai Kawa jo pienemmistä malleista alkaen koska äänet kuin kulkupuolikin ulkonäön kera vintagea parhaimmillaan.
      Suzuki T ja GT 250-500,Yamaha RD 250-350 jne ja kaikkiin näihinhän saa yhä hyvin osia Ebaysta ja MP liikkeistä netin kautta ellei kotimaata halua tuplahinnoin rahoittaa...
      Kaikkia osia ei tietenkään enää uusina löydy,tekniikan osia kylläkin aika helpostikkin ellei tosi erikoinen vehje kyseessä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe