Miksi Soini vaikenee suojatistaan?

kovin-on-hiljaista

Ex-PS-pomo Soini on ollut kovin hiljaa omasta ehdokkaastaan, siis Teuvo Hakkaraisesta joka on ollut lööppien ykkösaihe viime päivät.

Tunnetustihan Soini, joka johti 20 v. yksinvaltaisesti PS:ia, aina vaaleissa itse viimekädessä omaehtoisesti valitsi ja hyväksyi kaikki parhaimmaksi katsomansa kandidaatit.
Näin myös Viitasaaren miehen tapauksessa, eikä suotta: toihan mies tarvittavat äänet alueelta Soinin laariin.

Siksi onkin jännä ettei Soini ole kommentoinut entisen suojattinsa kohuja joita on hänen aikanaan vieläpä aktiivisesti peitelty.
Tämä hyssyttely huomioiden: Mitähän vielä on Soinin ajalta kertomatta?

3

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soininen-tulevaisuus

      Soinin kommentit parin vuoden takaa: https://www.is.fi/vaalit2015/art-2000000913133.html?cs=email

      • Iso iIjetys, Timo Juhani Soini, on yhtä mitätön kun on näköinen kin.


    • ahneustuo

      Soinin suhtautuminen Hakkaraiseen perussuomalaisissa kertoo kaiken, kyseisen herran arvoista. Tuskin ovat muuttuneet, henkilöt vain vaihtuvat siipien alla. Mätä on tarttunut Sipilän hallitukseen, ihan omilla sanoilla kuvaten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      39
      584
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      548
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      218
      512
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe