Ostatko sähköä Fortumilta?

sähköi

Jos olet mennyt sen firman halpaan, muuta äkkiä pois. Laskulle yleensä annetaan vähintään saapumisesta 2 viikkoa maksuaikaa. Antaako Fortum?? Lasku tipahtaa luukusta ja eräpäivä onkin, hups vaan, jo ensi viikolla.
Täytyyhän Rauramon 100 000 euron firmanvaihtorahat saada jostakin nyhdettyä pois. Tästä eteenpäin ne ei ainakaan tule minun kukkarosta, takuuvarmasti.
Jos mahdollista, osta sähkösi jostakin muualta. Kaukolämpöäsi et voi valita, kun on monopoliasemassa melkein jokaisessa isossa kaupungissa ja voi määrätä hinnan, miten haluaa.
Ahneella on yleensä paskainen loppu..
Ei syödä sit joulukinkkua, pureskellaan sitä fortumin sähkölaskua piirakan päällä. Mitähän lapsetkin tykkää. KIITOKSIA FORTUMILLE TAAS KERRAN MUKAVASTA JOULUSTA..!!

3

2677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei.syytä.huoleen

      Ei minulle tipahda luukusta mitään laskuja. Olen tilannut e-laskun, ettei minun tarvitse aukoa kirjekuoria. On mielenkiintoisempaakin tehtävää.

    • sähköi

      On se kiva, että joillakin on sentään rahaa, ettei tartte siitä huolta kantaa. Ota ensin pois se kultalusikka suusta, ennenkun rupeat sitä kinkkuas mässyttämään.. Tulee susta mieleen just se Oiva Lohtanderin mainos.... Possu possun kimpussa... Eiks se porsas olekin raadonsyöjä islamilaistenkin mukaan, siks ne ei sitä suuhunsa laitakaan. Oletko kuin kauan ollut Fortumilla töissä jo.?? Nimimerkille ei.syytä.huoleen

    • Osakkeenomistaja

      Olen ostanut Fortumilta sähköä jo monta vuotta. Hyvin on töpselistä tullut.

      En voi valita kaukolämpöä enkä sähkönsiirtoa, mutta sähkön olen voinut valita.

      Disclaimer: Omistan Fortumin osakkeita (osinko 1,1 €/osake).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      499
      2365
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      66
      1383
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1330
    4. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      95
      1232
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1218
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      105
      1088
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      974
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      900
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      841
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      780
    Aihe