On taas joulu. Mieluiten viettäisin sen palmun alla, mutta kun omilla aikuisilla lapsilla ei ole paikkaa minne mennä kun exä ei välitä heistä. Siis pakko järjestää jouluruoat ja lahjat ja teeskennellä, että kaikki on hyvin.
Lisäksi saapuu nykyisen vaimon perhe pienine lapsineen. Ovat omatkin lapset olleet pieniä, mutta näin eläkeiässä en enää jaksaisi koheltamista ja tavaroiden heittelyä kun pitäisi rauhoittua. Koko aika pitää olla tarjoamassa jotain ja jollain on joku allergia niin pitää olla sitä sun tätä.
Paras kun asuttaisiin maalla. Voisi sanoa että lähdetäänpä hakemaan kuusi ja koristellaan se. Sitten käytäisiin saunassa ja lapsetkin rauhoittuisivat sen ainaisen tabletin näpräämisen sijaan.
Täällä kaupungissa ei oikein tunnelmaan pääse kun ei ole luntakaan ja kirkossa kävijää katsotaan että mikäs tuo hihhuli on, vaikka todella haluaisin rauhaa sydämeeni.
En haluaisi läträtä alkoholinkaan kanssa, vaikka se olisi helppo ratkaisu. Lasten takia en viitsi sitä tehdä. Voisin vaikka lukea heille tai rakennella legoista jotain. mutta kun eivät ole hetkeäkään paikallaan.
Minulla on huono omatunto kun en osaa olla sisävaari. Kesällä veisi heidän metsään ja ongelle ja tekisin vaikka jousipyssyjä (kai nekin on kielletty). Talvella en osaa mitään ja luntakaan ei yleensä ole meillä päin.
Miten selviän tästäkin joulusta selvin päin, auttakaa.
Ahdistaa vaimon suku
Reiska55
0
69
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1392383Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n712299Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi671976EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt791670- 1071552
Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan1021508Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1191401Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki321264Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191191- 811144