Demarit tukevat Eduskuntavaalikampanjaansa Teollisuusliiton poliittisilla lakoilla. Merkillinen tapa osoittaa kunnioitusta Suomen Eduskunnan kansanvaltaista työtä kohtaan. Populistista ja hävettävää, jossa kärsijänä on Suomen kansa. Tämä on osoitus siitä vastuuttomuudesta, johon nykyinen demarijohto on puolueensa vienyt. Parantaako Haataisen asemaa presidentin vaaleissa?
Lakkoilemalla ei Suomea rakenneta. Ei rakennettu 100 vuotta sitten, eikä nytkään.
Lakkoilemalla ei Suomea rakenneta. Ei rakennettu 100 vuotta sitten, eikä nytkään.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pakkohan se on jotenkin reagoida, jos hallitus pettää antamansa lupauksen jolla sai KiKyn läpi, joskin se on aivan turhanpäiväinen ja jaoutava sopimus, mutta siitä huolimatta, lupaukset on piettävä. Kusettavan halluruksenkin. JOs ei, niin maa seis. oppivat varkaat ja valehtelijatkin maan tavoille.
Kuule, ei ne demarit taida oppia mitään...
Erittäin viisaasti sanottu, ei paljon lisättävää ole tuohon viestiisi.
Omaa leipäänsähän syövät ja aiheuttavat paljon vahinkoa muillekin kansalaisille, mutta milloinkas ne ovat muista välittäneet.