onko kukaan hakenut? mitä ajatuksia kohteesta? olemme sijalla 1. hakemaamme asuntoon ja mietitään otammeko vastaan
Tuleva hitas: Asunto Oy Helsingin Haagan Eliel
9
2363
Vastaukset
- haaga_eliel
eli kyseessä siis tämä
http://www.hartela.fi/fi/asunnot/helsinki/as-oy-helsingin-eliel?etusivu
muutenkin kokemuksia Hartelasta kuulisin mielelläni. onko luotettava? - haaga_eliel
..ja ylipäätään hitas asunnossa asumisesta. onko siinä mitään järkeä....kommentteja?
- Eikunasumaan
Huippuihania taloja, joskin räystäät puuttuvat. Hartelasta pelkästään hyvää sanottavaa. Hitas asumisesta ei kokemuksia.
- Todellahintavia
Taisi olla jotain 4800€ /m2. Kovaa hintaa hitashinnaksi vuokratontilla asumimiseksi.
- 078786
Ei Haagassa kaikki taloyhtiöt ole omalla tontilla. Neliöhinta alkaa kyllä reippaasti 5:lla ellei jopa 6:lla. Loppujen lopuksi tontilla ei hinnassa ole niin kovin merkitystä.
- Harmittaahanse
Haluaisin muuttaa tuonne, mutta ikinä ei onni suosi arvonnoissa. Olkaa onnellisia, jos ootte ekalla sijalla ja pankki antaa lainan.
- Evian19
Otitteko asunnon vastaan? Mekin saatiin toivomamme asunto, nyt innolla odotetaan kesää 2019 :) Näillä neliöhinnoilla oli kerrankin varaa ostaa oma uusi koti Etelä-Haagasta.
- Haaga..OK
Hyvä alue kun Jokeri-linjakin tulee.
Hartela saisi laittaa räystäät taloihinsa.
- TulevaHITAS-omistaja
Me otettiin asunto vastaan, kun vihdoin ja viimein arpaonni suosi. Ikävä kyllä ei saatu ensisijaisista kohteista HITAS-kohdetta, mutta olipahan varaa isompaan asuntoon!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1118224Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1017482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885656Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885616Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1282601Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592485Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81465Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71424Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa521305