Kakarat kerjuulla Kupiaisessa

Kuinkahan kova vessahätä lieneekään ollut niillä kahdella penskalla kauppahallissa kun kerjäsivät kaupassa 50 centtiä vessaan päästäkseen? No - lienee hätä poistunut, kun olivatkin ostaneet chipsejä ja istuksivat kassojen edessä olevilla rappusilla chipsejä mutustelle.
172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuinka voi huolet ja murheet vähiin käydä!
Lopeta lasten kyttäys ja huolehdi vaan omista paskomisistasi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pietunen kirjoitti:

Kuinkahan kova vessahätä lieneekään ollut niillä kahdella penskalla kauppahallissa kun kerjäsivät kaupassa 50 centtiä vessaan päästäkseen? No - lienee hätä poistunut, kun olivatkin ostaneet chipsejä ja istuksivat kassojen edessä olevilla rappusilla chipsejä mutustelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu