MIksi Astral-TV-sallitaan?

fgjhj

Kaikkea ne TV-kanavat suostuvatkin näyttämään yöaikaan rahantarpeessaan. Siellä jos jonkinlaiset puoskarit, selväkuulijat -ja näkijät, mitä ihmeellisimpiä itselleen antamia 'arvonimiä' heillä on. Aivan ilmiselvää kusetusta, ja puhelunhinta kova, osaavat kyllä puheluita venyttää. Tarjouksena uudelle soittajalle ensimmäiset 3 min. ilmaiseksi.

Eivätkö kuluttajansuojaviranomaiset hoida hommiansa ja suojele ihmisiä tuollaisilta huijareilta? Ilmeisesti eivät. Miksi? Eivätkö ole tietoisia noista ohjelmista?

Ei nuo varsinaisesti uskontoa kauppaa, mutta muita järjettömiä uskomuksia. Samaa sukua uskontojen kanssa tolkuttomissa lupauksissaan.

4

101

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Astrologiasta kyseltiin joskus ihan samaa, että kuuluvatko maksulliset astrologiset ennusteet kuluttajansuojan piiriin. Astrologiaa pidettiin viihteenä, jonka kuluttajan oletetaan tunnistavan viihteeksi, eikä ennusteiden oikeellisuus näin kuulunut kuluttajasuojaan.
      Eiköhän näissä ole kyseessä sama homma. Ihmiset ovat valmiita maksamaan siitä, että joku puhuu heille mukavaa potaskaa. Huvinsa kullakin.

    • Onhan yksi taho sentään huomioinut Astral TV:n. Skepsis.

      "Skepsis ry on myöntänyt 2015 Huuhaa-palkinnon
      MTV:lle ja Nelonen Medialle sekä tuotantoyhtiö Londurille
      taikauskon ylläpitämisestä ja ihmisten epävarmuuden hyväksikäytöstä"

    • ''MIksi Astral-TV-sallitaan?''

      Raha.

    • Onhan se semmosta prostituutioon verrattavaa viihdettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      649
      1345
    2. 97
      1149
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      193
      860
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      314
      805
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      219
      739
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      703
    7. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      661
    8. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      225
      615
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      610
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      551
    Aihe