Mazda forte 323 vuosimallia -94 rupesi sitten polttelemaan pesuaineen varovaloa, että pitäisi pissapoikaan lisätä nestettä. Muuten hyvä, mutta se on täynnä edessä ja takana ja kyllä, se on ihan kovan pakkasen kestävää sekoitusta. (-36')
Onko jollain kokemusta että olisiko valo kytköksissä johonkin muuhun vikaan? Auton omassa ohjelärpäkkeessä ei sanota mitään että olisi mutta mistäpä sitä tietää. Se kyllä mainitaan että jos jarruneste on vähissä niin se lätkäisee käsijarrun merkkivalon pysyvästi päälle.
Jos ei valo katoa itsestään niin kaippa sitä pitää näyttää ammattilaisella, mutta jos jollakulla jotain 'kotikonstia' olisi niin kaikki neuvot otetaan vastaan!
Mazda forte 323
1
93
Vastaukset
- ex-Mazdisti
Tyyppivika jo edellisessä mallissa, pesunesteen määrän anturi sökönä. Kaiketi siellä on jonkinlainen koho joka on "hukkunut" ja makoilee laiskana säiliön pohjalla vaan :D
Korjauksesta en tiedä kun en aikoinaan viitsinyt korjata sitä omasta 323:sta vm. -90. Valo ei ole kytköksissä mihinkään muuhun, ei esim. varoita pesurin pumpun viasta. Eipä ne pumput taida juuri milloinkaan edes hajoillakaan jollei sitten nesteet pääse jäätymään.
Muistaa vaan tarkkailla pesunesteen määrää silloin tällöin ainakin jos on tullut käytettyä runsaammin niin täyttää vaikka täyteen niin ei neste lopu kesken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131752Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 761313
- 541183
- 741085
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81072- 1091009
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850