Tänne ketjuun voi kerätä tuon hassun touhottajan elämästä muistoja, että miten jännästi asiat ennen olikaan! Tässä Instapäivitys huhtikuulta 2016, kun Richard oli niiiin rakas ja Jassu niiiin kiitollinen:
https://www.instagram.com/p/BES9wQQFY3V/?hl=fi
jasminmantylaofficial Oon ollut täällä #ausseissa nyt reilut kaksi kuukautta ja rakastan tätä paikkaa sekä mun kultaa päivä päivältä vaan enemmän. Uskomattoman ihana paikka ja tää kaikki on mun rakkaan ansiota. En voi uskoa sitä, kuinka #onnellinen ja #kiitollinen oon tällä hetkellä. Vaikka #tänään on ollut pilvinen päivä, täällä on yhä ihan mielettömän lämmintä ja tää kaupunki on kaunis aina, satoi tai paistoi. 😍 #perth #city #australia #kunhansanon #munelämä #newlife #enjoy #lovelife #instalove #parhautta #instaphoto #mylife
https://www.instagram.com/p/BES9wQQFY3V/?hl=fi
jasminmantylaofficial Oon ollut täällä #ausseissa nyt reilut kaksi kuukautta ja rakastan tätä paikkaa sekä mun kultaa päivä päivältä vaan enemmän. Uskomattoman ihana paikka ja tää kaikki on mun rakkaan ansiota. En voi uskoa sitä, kuinka #onnellinen ja #kiitollinen oon tällä hetkellä. Vaikka #tänään on ollut pilvinen päivä, täällä on yhä ihan mielettömän lämmintä ja tää kaupunki on kaunis aina, satoi tai paistoi. 😍 #perth #city #australia #kunhansanon #munelämä #newlife #enjoy #lovelife #instalove #parhautta #instaphoto #mylife
Vastaukset 82
Vanhimmat
Meneekö aloittajan koko joulu Jasminin instassa?
Voitais kerätä noita Jassun hassuja häsäreitä myös. Hän ei selvästikään ymmärrä koko häsärin merkitystä. Tuossa esimerkiksi häsäri #tänään. Kunnon aasi. Intialainen aasi.
Voitais kerätä myös sinun työtodistukset tänne. Niitä ei tosin taida olla ensimmäistäkään.
Niinpä. :)
Mahtaako Jassua hieman nolottaa noi Seiskalta huomionkerjuu jutut? Jamo on ihan selvä laastari tän pitkän "aussie wife" projektin jälkeen. Huuda Jassukka vaan sitä "rakkauttas" mutta niin läpinäkyvää ja ennalta nähtyä teatteria..
Muistatteko kun Jasso hauskasti oli heittäytynyt selälleen hankeen ja oli otattanut siitä jopa kuvan. Se oli Jasson mielestä kovin lystiä. Siihen aikaan taisi pappana vielä toimia Dennis. Ja sinulle 24/7 päivystävälle keskustelijoiden haukkujille tiedoksi että ei tuollainen käytös ole aikuiselta ihmiseltä tervettä, vaikka kuinka koittaisit sitä patalan paskaidoliasi puolustella.
Oletko valvonut koko yön Jasminin vuoksi? Tekstiä pukkaa vielä klo 3:32, taidat olla melkoisen riippuvainen Jasminista.
Mitä se sulle Jasmin kuuluu kuka valvoo ja miten? Älä kysele liikaa vaan jatka päivityksiä niin saamme nauraa! 😅😂😅👌🏽
Korvienvälisi pelasti sinut työelämältä. Voit päivystää täällä 24/7.
Haha, Jasso poisti ton päivityksensä! Eli lukee kaikki nää keskustelut itestään, sekä räkyttää täällä arvostelijoilleen ja peukuttaa lapsellisesti omia komsujaan :D Pitääs kaivaa lisää vähän noloja muistoja..
Pst Jasso: onks kello yhä ranteessa? :D Varmaan sulle laiskamadolle ihan helkkarin tarpeellinen kun makaat vaan himassas ja vilkuilet puhelintas alituiseen (älypuhelimes näytöllä on kello)
R.Testerillä alkoi jälleen uusi Jasminin kyttäyspäivä. Oletko harkinnut koskaan töihin menemistä?
Jasmin on itsensä ainoa puolustaja täällä 😁😁😁
Letkuko muka töihin? Sillä on tähän aikaan jo kiire kaljan ostoon, jos vielä löytyy rahaa.
Tentun ja Jasminin suhdetta epäilevät olivat Jasminin arvion mukaan huonossa parisuhteessa olevia kateellisia ihmisparkoja.
Jälkeenpäin kävi ilmi, että Jasmin-rukka eli elämänsä paskimmat hetken Tentun kanssa. Miehen, jonka kanssa oli vast´ikään mennyt väen vängällä kahteenkin kertaan vihille.
Niin se lapsen mieli muuttuu.
Voi voi, Jalmo taitaa näin syntymäpäivänään päästä nauttimaan Jasminin kiireistä, jasminille tuli hälytystehtävä, insta vaatii koodaamista ja välittömästi. Instaan on jäänyt ikäviä päivityksiä jotka eivät edes Jasminin mielessä sovi tämän päivän teemaan jossa jalmo on ”se rakkain”... 😁😁😁
Mun mielestä ne pakkaamiset ja paremman elämän odottaminen murun luona, olivat säälittävän huvittavia. Viimevuotinen joulupöytäkattaus ruosteisella hellalla oli myös paljon puhuva. Ne pimeät, synkät kuvat toiselta "Austraalian reissulta" olivat myös huvittavan säälittäviä yrityksiä. Kyllä täällä on mielenkiintoista aina käydä ja miettiä, mitä "rehellinen" keski-ikäinen Jassukka seuraavaksi yrittää meille kertoa.
Jännä seurata näiden kahden , "petetyn" ja "jätetyn" kilpaoksentelua tälle palstalle.
Ei tuo ihan normaalia ole ollut vuosiin, tuo Jassun elämä. Yhtä sekoilu ja satuilua koko ajan. Luulisi ottavan jo itselläänkin hermoon. Kumma kun tämä uusi muru ei pyydä lopettamaan noita lällätyksiä suuresta rakkaudesta ja ihanasta onnesta. No, odotellaan TAAS!
Onko Jassu taas liian onnellinen?
Ihan yhtä onnellinen, kuin vuosi sitten! Hahahaaahahahaaa!! Kuullaan lisää myöhemmin, hahaahahahaa!!
21.3.2017
jasminmantylaofficialNyt on pakko myöntää, että nämä muutamat viime päivät kuuluvat ehdottomasti elämäni parhaimpiin. Mitä ihanimmat talvipäivät rakkaani seurassa, näissä maisemissa. Yhteiset suunnitelmat on tehty, auringosta nauttiessa. Olo on kaikin puolin onnellinen ja supertyytyväinen. Ja mikä ihaninta, yhä liki puolentoista vuoden jälkeen... rakastunut. 💙 #kiitollinen #onnellinen #munelämä #hotelliloma #rakkausloma #talvi #winter #nature #instanature #instalove #oulu #finland 💙 #snow #holiday #love 💙
Onks tuo eilen kirjoitettu? Ai niin, se onkin se juttu sen edellisen rakkaan kanssa!
Sellanen mielipuolinen karuselli se :D
Elämän parhaita viime päiviä. Rakkaan seurassa. Yhteiset suunnitelmatkin on tehty auringosta nauttiessa... Ja miten sitten kävikään? Muija selittää että tuo kaikki oli shaissea ja ukko oli mielisairas, josta hän vain halusi eroon puolen vuoden ajan vai mitä se oli. Toi ämmä on aivan kaheli.
Miten teillä on uusi viikko lähtenyt käyntiin? 💋 Mua on tainnut puraista joku kevätpörriäinen, sillä tänäänkin oon koko päivän siivonnut varastoja ja käynyt läpi varsinkin vaate- ja kenkäkaappeja. Oon kyllä tullut siihen tulokseen, että mulla on liikaa kaikkea! Hyvin on nyt samalla tullut heitettyä turhaa pois ja mikä kivointa, sain tänään valittua jo nekin kamppeet, mitkä roudaan mukanani Ausseihin. Siitä kun tulee sitten taas pidempi reissu, niin oikein kauhistuttaa se mukaan otettava tavarapaljous... 👚👖👙👗👠 #kevät #spring #ihanakevät #today#tänään #parasta #happygirl #onnellinen#kiitollinen #lovelife #behappy #selfie ☀️2017 (3.4.2017)
"Siitä kun tulee taas pidempi reissu...."
HAHAHHA jasso! Tutun oloisia hastagejä, ukko on vaan vaihtunut lennosta...taas :D
Niinpä. Ja kaikki, ihan kaikki oli pelkkää valetta vaan, oikeestihan Jassu oli äärettömän onneton koko kevään - kunnes, hups, aivan yllättäen löysikin elämänsä rakkauden!
Varo, Jassu, ettei "kevätpörriäinen" jälleen puraise. Saatat joutua pakkaamaan kaikki (10kpl) vaatteesi, ja roudaamaan ne äipän vintille, siitä kun saattaa taas tulla vähän pitempi reissu.
HEH, HEH ne kuteet on jo "pörrätty" Jarmon kaappiin.
Joko Riku on lähettänyt merikontillisen Jaskan lumppuja takaisin Ouluun? Eikö tuo ole vähän hankalaa kun suuri osa vaatteista on aina matkalla jossain päin maailmaa? Eikö kunnon vaatekaappi olisi kätevämpi ratkaisu? Mitäpä mieltä Jaska olet tästä ideasta?
Jassohan se lumppu on :D
Ps. Miksi et puhu jassosta oikealla nimellä, jasso. Kuka tuo jassu on.
Mikä juttu oli se kengät tiskikoneessa? Muistaako joku? Vai kaikki 😁
Kaikki! Jassu yritti esittää taas jotain kodinhengetärtä aussille, ja laittoi omat "pienet", hikiset varvasläpsyt lasien ja muitten ruokailuvälineitten sekaan astianpesukoneeseen! Yritti hätäpäissään selittää, että niin on Austraaliassa tapana, ja että Rikusta se oli hyvä keksintö. On se niiiiin onneton nainen, joka niiiin kovasti haluaisi kotirouvaksi. Onneksi tähän asti miehet on nopeasti hoksanneet, ettei siitä raasusta ole mihinkään. Herää Jalmo!
Eikös tääkin juttu ole väännetty täällä jo monen monituista kertaa?
Usein ihmisestä pystyy päättelemään jotakin pelkästään siitä tunteesta mikä tulee ensimmäisen muutaman sekunnin aikana. Ei millään pahalla Jalmolle tai hänen läheisilleen mutta Jalmosta ei minulla ainakaan syntynyt mitään kuvaa ruudinkeksijästä. Sama koskee ralliautoilija Latvalaa. Ukkoja kiinnostaa vain se että silloin tällöin pääsee dippaamaan kangen johonkin kosteaan.
Katos kun meidän super tähti on voinut saada uusia "ihailijoita". Eihän täällä ainoastaan me vanhat fanit (?) lueskella. Jassu on niin erikoistapaus, että muutkin innostuu näistä uskomattomista hupisivuista. Kauniita rakkauskertomuksia, upeita herkkuja, matkasuunitelmia, lahjoja, alati vaihtuvia miehiä ym. Kyllähän näille vitseille seuraajia löytyy.
On tämä hauskempaa ku telkkarin tarjonta. Niin koomista. Juu, nyt tuli mullekin mieleen ne jättiläpsyt tiskarissa, oli se vaan niin hassua. oikeesti oksettaa tää realfuudi.
Totta, ja kun tämä "tähti" luulee, että on oikeasti joku ihailtu malli! Se juuri tekee näistä jutuista niin hauskoja.
Ylivoimaisia huipennuksia Jasminin hullunkurisessa elämässä on se toissakeväinen paniikkireaktio, kun fuudi tajusi Testerin lähteneen pakomatkalle äidin mökin porstuasta. Mies väitti lähtevänsä Vaasaan hoitamaan busineksia ja todellisuudessa kurvasi takaisin lentoasemalle ja paluumatkalle ausseihin. Helkan taxikuskimies kuskasi Jasminia etsimässä miestä, joka oli jo onnellisesti lentokoneessa.
Eikä siinä vielä kaikki. Jasmin keräsi rahaa, lensi perässä maailman toiselle puolelle vain tullakseen käännytetyksi. Ja elokuussa saatiin sitten tietää, että Jasmin oli jättänyt Rikun. Just.
Parempaa kuin Kaunarit, indeed
J: Joskus on hyvä #pakata ajoissa, varsinkin silloin, kun samoja kamppeita ei tulisi nyt Suomessa käytettyäkään. 💁🏻 #AinaValmiina #munkamat#tokakoti #kunhansanon 💃🏻
xxxx xxx... tai kannattaa viedä mukana tosi vähän jotta kaikki ihanat uudet jutut mahtuu mukaan palatessa 😀
J: Mulla on niin paljon tavaraa; vaatetta, kenkiä ja laukkuja, että mä mieluusti jemmaan osan näistä Ausseihin. Siellä tuun kuitenkin olemaan niin paljon tulevaisuudessa, että voi olla omat kamat sitä paikkaa varten. 😁😘🤗
---
Hahaa...näin oli asiat 13.4.2017
Loistavaa komiikkaa, Jasso on suomen kovin koomikko!
Ja tällä tavalla tekemisistään, valtavasta vaate- ja laukkumäärästä ja Australiassa olemisesta "tulevaisuudessa" kertoo julkisesti noin 40-vuotias, koko ikänsä äitinsä vinttikomerossa asunut nainen.
Ja niissä samoissa kuteissa kulkeva, valtavat vaatemäärät omistava "malli", on jälleen niiiiiin rakastunut! Tää on jäännä juoni, veikkaan kylläkin surullista loppua, taas.
Milloinkhaan insta paukahtaa taas yksityiseksi? Olisi jo aina jo Jalmonkin kunniaksi.
Kiva yrittää selittää toiselle, tällä hetkellä kesäajassa elävälle ihmiselle sitä, että meillä täällä Oulussa on vielä näin talvi ja kandee varautua tällaiseen ilmastoon, kun tulee tänne... #muntätäpäivää #eivieläkevät #aussienkesä 🤦🏻♀️ #oulu #finland #today #tänään 💁🏻☀️❄️"
https://www.seiska.fi/Uutiset/Paparazzi-iski-Jasmin-tapasi-aussirakkaansa-Oulussa-kuvat/1117604
Kyllä tuolle jasminille on pakko nauraa...ei naurattaisi jos tuo onneton ei kaikkia itse kertoisi...vaan p*ru vie...jos haluaakin olla pelle ja nauraa p*skaista naurua meille? Olisiko tuo niin etevä?
...ei kai kukaan voi olla NOIN tyhmä?
Ne nakit lautaselle aseteltuna oli kans aika hassut
Jasmin menossa taas naimisiin! Bestman kuulemma Richard ja kaasona toimii Mike Rautio!
jasminmantylaofficialHave a lovely #weekend you all! ❤ Ihanaa viikonloppua kaikille! Monesti tuntuu siltä, että kun on onnellinen asioista, joku menee aina pieleen... Mutta... Eilen sovin osallistumisesta yhteen superhauskaan tv-ohjelmaan, joka kuvataan piakkoin, mulla on ihana rakas mun elämässä ja asiat muutenkin (tällä hetkellä ainakin) paremmin kuin kivasti. Tosi hyvä fiilis ja tämän soisi jatkuvan pidempäänkin! #kunhansanon #mylife#munelämä #selfie #justsaying ❤
hiuksenhienoHmmmm... eikö pitänyt polkasta Ausseihin toukokuussa?
jasminmantylaofficial@hiuksenhieno Toki, mutta jos annetaan mahdollisuus osallistua yhteen ihan mielettömän hyvään sekä suosittuun tv-ohjelmaan, niin enköhän mä sinne Australiaan pääse senkin jälkeen. 😉😂
Ja tää "mielettömän hyvä ja suosittu tv-ohjelma" oli siis joku Lidlin mainos, jossa Jassu vilahti sekunnin?
Just tuolla tavalla tämä mamselli selittää asiat. Aina hieman liioitellen ja muuksi vääntäen.
Jep. Siinä se suosittu tv-ohjelma oli. Ja Australiaan ehti senkin jälkeen. :D
Jassun postaukset liittyen ravitsemukseen ja ruokaan pitäisi saada koottua kirjaksi.
Foodien Vitsikirjaksi.
Ei pidä unohtaa sen treenivinkkejä. Tykkään sitä konseptista, että viikko vuodessa riittää pitämään huippukuntoa yllä ja tarvittavat kamat voi löytää lähimmästä kierrätyskeskuksesta.
Lopettakaa jo, oikeesti , kuolen nauruun.
Ihan parhaat treenivinkit. Vain viikko löntystelyä ja sitten loppuvuoden voi ryystää viiniä ja makoilla soffalla. Ei tietenkään omalla vaan jonkun toisen.
Musta yx parhaista on se kuva minkä Helka paparazzas. Se missä on jazzo ja se aussukakkonen. Sen naama. Pelottava. Oisko jollain linkki?
Mun mielestä Jasson vuoristokiipeily oli ihan parasta parhautta 😂
Ne "kuppikakut" nauratti makeasti! Myös joulukoristelu, sukat seinälle, oli tosi hauskat.
Se on näköjään ihan totta muillakin, että ihan huvin vuoksi tulee aina katseltua, mitä hauskaa Jassukka on tänään keksinyt. Musta oli ne peltileivät talouspaperin päällä kukkakorissa ja joulunalus mustikkapiirakka oikein taidon näytteet foodielta. Pölyisen joukukaktuksen oksat oli somasti laitettu vähän niinku koristeeksi piirakalle, josta ei kypsänä kuvaa voinut ottaa. Koko tämä suuri, ainut ja oikea nykyinen suhde, on pelkästään hassu.
En voi nauramatta katsoa niitä eteisessä otettuja kuvia, Jassu seisoo polvet koukussa ja yrittää pitää onnellista hymyä naamallaan! Miten joku kehtaa virnottaa yksin peilin edessä ja kuvaa itseään? Vanha nainen.
Mihin jäi tänä jouluna Jasminin ja äitinsä pelastusarmeijan joulupataan antama jokavuotinen joulupaketti?
Tämähän piti olla se, josta tulee hyvä joulumieli ja joka on kuulunut heidän jouluunsa aina?
Niinpä, ja eikö lohiläjää tänä vuonna tullutkaan??
Asioita jotka on jääneet sikseen Jamon tultua kuvioihin:
-healthy food
-sporttracker
-kalapäre-Eero
-joulupata- paketti
-kalapärelankku
-vilauttelu Instassa
-vintti
Unohdit kuntopyörän :D
Onkohan se muuttanut Jassun mukana Jarmon luo?
Ja ihana lampaantalja!!!!
Voi, se lampaan nahka oli niin tärkeä, milloin lattialla, sängyllä, kuoharipullon alla, korkokengien lisänä, läppärin alla, se oli varmasti Jassukasta niin hieno! Uusia kellojahan olisi voinut kuvata sen päällä.
LINTUPEILI ja PAHVISAULI?!!!
Missä mummokorsetti ja pinkit käsiraudat? :)
Olihan se Jyskin alesta haettu 15 euron tekokarva niin cool!
Lampaantalja (aito) on ihan kiva, tekokarvalle nauraa kaikki.
Ihan kuten smoothietkin.
Jassulla vikana yleensäkin se, että herää hehkuttamaan asioita, jotka muut on tienneet ja tehneet jo vähintään vuoden ennen hänen innostumistaan.
Oliskohan hieman hidas.
Kääk! Älkää unohtako vihreetä reikäkulhoo!!!!!
Eikä sitä antiikkista emaliastiaa!!!
Toivottavasti Denu tajusi lähettää sen Jassulle takas! Olihan se ihan Jassun ikioma, omilla tienesteillä Kreikasta asti ostettu upea esine!
Käy illanistujaisiin, ja myös kypäräksi jos tarve vaatii.
Ja emalipottakin on monikäyttöinen!
Ajatelkaa että myös Jasu on jättänyt kaikki nuo em jutut sen elämästä! Eli mille nyt nauratte kun ei ne kuulu enää sen elämään? Kaivatte vaan vanhoja juttuja kun sen nykyelämässä ei ole mitään naurettavaa.
Hahahahaaa.... nykyelämässä ei mitään naurettavaa, hahahaaa... muuttunut,ja hyvä ihminen..hahahaaa.......
Ihanaan parhautta oli seurata Rikun lentomatkoja FlightRadarin kautta.
Tämä video tulisi kyllä poistaa. Ihan kamala! https://www.youtube.com/watch?v=dq6nhpDmilo
Tuollainen saa olla, mutta aito kuva ryppyotsa Jassusta poistetaan!!??
EKaikista naurettavinta oli ne pahvilautashäät sormiruualla remontin tarpeessa olevassa työmiesten homeisessa klupissa missä häävieraiden piti itse maksaa juomisensa. Jassu ja papsu istumassa erillispöydässä keskellä salia monta tyhjää olutkolpakkoo pöydällä ja papsu pitelemässä yhtä täyttä varmuuden vuoksi kaksin käsin!
Papsun nenänkaivelu kesken seiskan haastattelun oli koomista ja Jassun selittelyt edessä olevasta hääyöstä kun ounasteli molempken juovan niin paljo että sammuisivat!
Jassu, kun olit niiiiin jumalattoman rakastunut ja samis Rikun kanssa, miksi et halunnut näyttää hänelle herkkää puoltas?? Eikös tuo kuullosta nyt jo itsestäsikin hyvin hassulle? Miten kehtaat joka ukon kanssa selitellä tuota samaa sontaa? Sinä et tiedä rakkaudesta yhtään mitään!!
Joka ukon kanssa ihan samat jutut, kuinka ollaan niin rakastuneita ettei ikinä ennen ja kuinka vihdoinkin voi olla oma ittensä. Mitä enemmän se psyykkaa itseään, sitä huonommin menee ja nyt on alkanu superpsyykkaukset joten loppu on lähellä, buahahahhaaa!
Aina toi sama jankutus, rakkaudenkohde vaan aina vaihtuu lennosta. Ei yllätä yhtään! Elämässä ei muuta sisältöä kuin mies ja löhööminen.